ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina
SP VE SKELETONU

Martins Dukurs překonal v Iglsu traťový rekord a suverénně zvítězil

Velikost textu:
aktualizováno 3. 2. 2017 16:30

Igls - Skeletonisté nastoupili k dalšímu závodu Světového poháru v rakouském Iglsu. První i druhé kolo jednoznačně ovládl Martins Dukurs a vrátil se do čela Světového poháru. Vítěz minulého závodu Rus Treťjakov skončil druhý, na třetím místě dojel Korejec Jun.

Martins Dukurs
Martins Dukurs

Svoji reputaci si v dalším klání Světového poháru chtěl zlepšit především skeletonový král Martins Dukurs, který v minulém závodě v Königssee nedokázal navázat na svá předchozí vítězství a skončil až šestý. Z čela tabulky v celkovém hodnocení ho tak sesadil Korejec Sungbin Jun.

V prvním kole se mladšímu z bratrů Dukursů podařilo ambice naplnit. Svojí první jízdou překonal traťový rekord ledového koryta v Iglsu a díky ukázkové jízdě se ujal vedení. Druhý dojel se ztrátou 26 vteřin Korejec Jun.

přehrát video
Vítězná jízda Martinse Dukurse v Iglsu

Druhé kolo už bylo opět v režii Martinse Dukurse, který dokázal dojet do cíle ještě o dvě setiny rychleji než v předešlé jízdě. Lotyšský skeletonista závod v Rakousku jednoznačně ovládl a opět mu patří první místo ve Světovém poháru, druhý Korejec Jun na něj ztrácí 24 bodů.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.