ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena
SP V JÍZDĚ NA BOBECH

Humphriesová skončila ve Winterbergu až pátá, zvítězila Meyersová Taylorová

Velikost textu:
aktualizováno 13. 1. 2017 22:20

Winterberg (Německo) – Svůj první letošní závod ovládl americký dvojbob řízený Elanou Meyersovou Taylorovou, která tak dokázala, že v letošním ročníku Světového poháru bude velkou konkurentkou obhájkyni titulu Kaillie Humphriesové. Kanaďanka stále vede průběžné pořadí SP, ve čtvrtém závodě sezony ale skončila až pátá.

Dvojbob Kaillie Humphriesové
Dvojbob Kaillie Humphriesové

Po dvou druhých místech v sezoně se Meyersová Taylorová konečně probila na první příčku. Ve Winterbergu americký dvojbob v neuvěřitelně vyrovnaném průběhu zvítězil o pouhých sedm setin před Němkami vedenými Marimou Jamankovou. Právě druhé místo německého dvojbobu bylo velkým překvapením závodu ve Winterbergu. Dosavadním vrcholem šestadvacetileté německé bobistky bylo páté místo z loňské sezony.

Dosavadní lídryně letošního celkového pořadí Světového poháru Kaillie Humphriesová skončila až pátá a její náskok tak o šestnáct bodů smazal dvojbob Američanky Greubelové Poserové, který ve Winterbergu skončil třetí. Meyersová Taylorová sice v sezoně neskončila hůře než na druhém místě, přesto je v celkovém pořadí až šestá, protože vynechala úvodní závod sezony ve Whistleru.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.