ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka
SP VE SKELETONU

Dramatický závod v Altenbergu ovládl Grotheer, Dukurs byl letos poprvé na pódiu

Velikost textu:
aktualizováno 7. 1. 2017 13:30

Altenberg (Německo) – Hned tři překonané traťové rekordy mohli vidět diváci kousek od českých hranic na Světovém poháru ve skeletonu v německém Altenbergu. Vítězem se stal poprvé v kariéře domácí jezdec Christopher Grotheer, který překonal traťové rekordy v obou jízdách, a tak na něj nestačil ani fenomén posledních sedmi let Martins Dukurs, který nejlepší čas trati vybojoval ve své druhé jízdě. Lotyšský skeletonista ale letos poprvé skončil na medailové pozici.

přehrát video
Grotheerův traťový rekord v Altenbergu a první triumf v SP

V závodě v Altenbergu už se nepředstavil ruský skeletonista a dosavadní vládce celkového pořadí Světového poháru Alexandr Treťjakov, který byl suspendován kvůli podezření z dopingu.

Na kvalitě závodu se ale jeho absence rozhodně nepodepsala. Lotyš Martins Dukurs, který ovládl posledních sedm ročníků Světového poháru, se v úvodních dvou podnicích sezony rozhodně nepředstavil v natolik suverénním světle, jak by jeho výsledky z uplynulých let nasvědčovaly.

V Altenbergu se ale Dukurs konečně probudil do formy, díky které by měl i letos útočit na nejvyšší příčky. V německém středisku ale narazil na ještě lepšího závodníka. Dukursovi nestačil ani vynikající start a celkově velmi povedená čistá jízda, domácí Christopher Grotheer totiž zajel perfektně a v první jízdě předvedl traťový rekord v hodnotě 56,20 vteřin.

Druhou jízdu Dukurs zvládl ještě lépe než Grotheer, když zajel o dvě setiny lépe a zdálo se, že nepříliš známého Němce z prvního místa může přece jenom sesadit. Jenže Grotheer předvedl v druhé jízdě fantastický výkon a zajel ještě o celou jednu desetinu lépe než napoprvé - a zaslouženě slavil svou první výhru ve Světovém poháru v kariéře.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.