ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav
SP VE SKELETONU

SP v Lake Placid ovládla překvapivě Flocková, do čela pořadí se dostala Yarnoldová

Velikost textu:
aktualizováno 17. 12. 2016 19:10

Lake Placid (USA) – Do čela Světového poháru ve skeletonu se vyhoupla olympijská vítězka ze Soči Lizzy Yarnoldová z Británie, ačkoliv nevyhrála ani jeden ze dvou dosavadních závodů. V tom sobotním v Lake Placid překvapivě kralovala Rakušanka Janine Flocková, která v první jízdě překonala rekord tratě a v druhé rovněž předvedla nejrychlejší jízdu.

Janine Flocková
Janine Flocková

Yarnoldová v první jízdě zaostala za Flockovou o pouhou jednu desetinu. Šanci sesadit svou soupeřku z prvního místa ale britská skeletonistka promrhala ve druhé jízdě, která jí vůbec nevyšla podle představ a její odstup od Flockové se navýšil o dalších 71 setin.

Přesto olympijská vítězka ze Soči zůstává v čele celkového Světového poháru, a to i proto, že favoritkám jízda na těžké trati v Lake Placid vůbec nevyšla. Vítězka závodu ve Whistleru Elisabeth Vathjeová z Kanady už v první jízdě nabrala ztrátu ve výši jedné vteřiny a 21 setin a nakonec skončila osmá. Ještě hůře zajela obhájkyně triumfu ze Světového poháru z minulé sezony Tina Hermannová, Němka uzavřela první desítku.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.