ČTsport

ČTsport
středa 14. listopadu 2018 Sáva

Biatlonistky čeká v Oslu štafeta, Moravec s Krčmářem vyjedou do stíhačky

Velikost textu:

Světový pohár v Oslu pokračuje štafetou biatlonistek a stíhacím závodem mužů. V něm bude mít český tým dva zástupce. Ondřej Moravec a Michal Krčmář však vinou pomalého běhu budou startovat až ze třetí, resp. čtvrté desítky závodníků. Předtím však nejprve vyjedou na trať ženy – české reprezentantky v této sezoně ve stabilním složení Eva Puskarčíková, Jessica Jislová, Markéta Davidová a Veronika Vítková. Přímý přenos štafety sledujte od 12:00, stíhačku pak od 14:45 – oba závody tradičně na ČT sport a webu ctsport.cz.

Markéta Davidová předává Veronice Vítkové
Markéta Davidová předává Veronice Vítkové

Zatímco ve čtvrtek se začalo na norském Holmenkollenu sprinty a v pátek bylo volno, pomyslné závodní cesty mužů i žen se na dnešek a neděli rozdělí. Zatímco biatlonistky pojedou štafetu a zítra stíhačky, u mužů tomu bude přesně naopak.

"Štafetový závod není tak dlouhý, tak mi snad nevezme tolik sil," řekla Vítková právě s ohledem na stíhačku, do které vyrazí z 11. místa. "Zkusím prolomit smůlu čtyřpoložkových závodů a co nejlépe ji zastřílet," dodala.

přehrát video
Biatlonistky pojedou štafetu v Oslu ve stabilním složení, čeká se větrno

Teď je však před ní coby finišmankou a dále Puskarčíkovou, Jislovou a Davidovou štafeta, kterou biatlonistky naposledy v této sezoně běžely na Hrách v Pchjongčchangu. Češky tam skončily dvanácté. "Nic měnit nebudeme, holky jsou připravené," řekl trenér Zdeněk Vítek.

Český tým absolvoval v pátek zhruba hodinový trénink, závodníky při něm trápil silný vítr. A podobně má být i během soboty. "Nečekala jsem, že to bude v takovém velkém cvakání," řekla Vítková. "Ale bude to dobře pro dnešek," dodala.

Veronika Vítková pod dohledem trenéra Zdeňka Vítka
Veronika Vítková pod dohledem trenéra Zdeňka Vítka

Puskarčíková přiznává, že běžecky se necítí nejlépe. "Každým závodem to jde ještě níž a níž," prohlásila po sprintu, kde s nulou skončila osmnáctá. "Doufám, že ty dva závody, co nás tady ještě čekají, se ještě taky trefím," uvedla Puskarčíková.

Ta právě v Oslu neúspěšně kandidovala spolu s Michalem Krčmářem do komise sportovců Mezinárodní biatlonové unie. Oba nominanti českého svazu však neobdrželi dostatečný počet hlasů.

Muži poté nastoupí do stíhačky. Českým biatlonistům se ale ve sprintu nedařilo, nejlepší z nich Ondřej Moravec obsadil bez chyby až 29. pozici. Má tak více než minutové manko.

Michal Krčmář a Ondřej Moravec
Michal Krčmář a Ondřej Moravec

Krčmář střílel jednou mimo a na 37. místě ztrácí přes minutu a půl. Loni byl Moravec v Oslu osmý, jeho mladší kolega tehdy poskočil z 28. na 13. příčku a jistě by se tedy Krčmář nezlobil, kdyby se mu něco podobného podařilo i tentokrát.

Jako první vyrazí do závodu jednatřicetiletý Nor Henrik L'Abee-Lund, který ve čtvrtek vyhrál závod Světového poháru poprvé v kariéře. Jeho krajan Johannes Thingnes Bö na něj ztratil 6,1 sekundy. Ze třetího místa pojede lídr seriálu Martin Fourcade z Francie.

Zdroj: Biathlon World, ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.