ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard
SP v biatlonu

Vítková s Moravcem stříleli mimo terče a zcela propadli, slaví Francouzi

Velikost textu:
aktualizováno 10. 3. 2018 14:18

Veronika Vítková a Ondřej Moravec nechali svou střeleckou formu ve sprinterském závodě, v klání dvojic to byl úplně jiný příběh. Český tým nakupil celkem patnáct chyb, přidal dvě trestná kola a skončil na 18. příčce. Vyhráli Francouzi Anais Chevalierová s Antoninem Guigonnatem.

Ondřej Moravec
Ondřej Moravec

Už od první střelby se českým závodníkům nevedlo. Vítková nasbírala celkem osm chyb a jednou musela kroužit trestný okruh. Její kolega na tom byl podobně. Moravec minul terč sedmkrát a také jednou byl na trestném kole. Sečteno podtrženo a eufemisticky řečeno, velmi slabý český výkon.

Z vítězství se radují francouzští biatlonisté Chevalierová a Guigonnat, kteří rozhodující krok k vítězství udělali na poslední střelbě. Dostali se po ní před dosud vedoucí Ukrajince a v závěru odolali náporu dalších silných štafet. Druzí skončili Rakušané, třetí po silném finiši dojeli norští závodníci.

přehrát video
Sestřih závodu dvojic v Kontiolahti

Jak závod probíhal?

Vítková na rozdíl od sprinterského závodu střelecky zaváhala, když vleže minula hned třikrát a měla najednou půlminutovou ztrátu na čelo. Své problémy ovšem nechala za sebou na druhé zastávce, kterou odstřílela bez chyby a předávala Moravcovi s mankem dvaceti vteřin na jedenácté příčce.

Bohužel, český biatlonista svou krajanku napodobil, a vlastně ještě "předčil" – po střelbě vleže musel na jeden trestný okruh a výrazně ztratil. Po dalších dvou chybách posílal Moravec Vítkovou na trať na devatenácté pozici s velkým odstupem jedné minuty a patnácti vteřin za vedoucími Nory.

Na druhém úseku střelecká mizerie pokračovala. Vítková šla z položky vleže na tresné kolo, navíc na střelnici strávila bezmála minutu. Když předávala Moravcovi už se ztrátou dvou minut a třiceti vteřin, jelo se již jen z povinnosti. Moravec nakonec do cíle dojel osmnáctý.

Na čele se pořadí promíchávalo s každou střelbou. Z předposlední střelby vyjížděl na prvním místě Ukrajinec Tyščenko, který měl desetivteřinový náskok před druhými Kanaďany a překvapením závodu, třetími Japonci. Avšak na poslední zastávce přišly chyby všech zmíněných dvojic, čehož využil Guigonnat, který dovezl Francouze k vítězství.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.