ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena
SP v biatlonu

Program v Anterselvě vrcholí. Co přinesou hromadné závody?

Velikost textu:

Nejprve přijde na řadu hromadný závod biatlonistek, poté na trať vyjedou muži. Zastávka Světového poháru v italské Anterselvě jde do finále a budou u toho i čeští závodníci. Na start se postaví Veronika Vítková a první náhradnicí je Eva Puskarčíková, hromadný závod pojedou i Ondřej Moravec a Michal Krčmář. Přímé přenosy na ČT sport a webu ctsport.cz začínají ve 12:00 a 14:30.

Ondřej Moravec
Ondřej Moravec

Největší českou nadějí bude v závodě Vítková, která v Anterselvě skončila třetí ve sprintu a sedmá ve stíhacím závodě. Právě po dojezdu stíhačka však zmiňovala únavu, která na ni během šestého podniku Světového poháru dopadla.

"Je to kombinace mnoha závodů a vysoké nadmořské výšky. Ještě zítra chci zabojovat a pak možná chvíli odpočinek," podotkla s úsměvem. V hromadném závodu na ní budou spočívat zraky českých fanoušků – Vítková ovšem rovněž dodávala, že se na trati necítila příliš dobře.

"Abych pravdu řekla, bylo to trápení od začátku do konce. Až jsem se divila, že jsem ještě měla nějaké síly na finiš," hodnotila v cíli stíhacího závodu. Bude to v hromadném závodu lepší? To ukáží až kilometry na trati.

přehrát video
Sestřih stíhacího závodu biatlonistek v Anterselvě

Moravce trápí krční páteř

Bylo to zmiňováno často během přímého přenosu České televize z Anterselvy – Ondřej Moravec není ve stoprocentní fyzické kondici. Český biatlonista si stěžoval na bolesti či ztuhlost krční páteře, a tak snad ani nebylo takovým překvapením, že Moravec ve stíhačce doběhl až v páté desítce.

Jak to bude vypadat v hromadném závodě? Moravec musí především zlepšit střelbu, jeho čtyři chyby byly více než mnoho. Učit by se mohl od skvěle střílejících Michala Šlesingra a Adama Václavíka, ti se však mezi třicítku startujících nedostali. Zbývajícím českým reprezentantem bude Michal Krčmář, který zatím v Anterselvě startoval jen ve sprintu.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.