ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla
SP v biatlonu

Vítková po stíhacím závodě: Bylo to trápení od začátku do konce

Velikost textu:

Veronika Vítková dokázala v italské Anterselvě podruhé skončit mezi nejlepšími deseti biatlonistkami. V cíli byla se sedmou příčkou spokojená, přiznala však, že se na trati ve stíhacím závodu hodně trápila. Jedním z důvodů může být nahromaděná únava – v Anterselvě se jede už šestý podnik Světového poháru.

Veronika Vítková
Veronika Vítková

"Abych pravdu řekla, bylo to trápení od začátku do konce. Až jsem se divila, že jsem ještě měla nějaké síly na finiš. Začala jsem pomalu a nechala se předjet Darjou (Domračevovou), protože jsem si říkala, že s ní jet nemůžu. Vím, co by to se mnou udělalo v dalších kolech," hodnotila Vítková v cíli stíhacího závodu.

Zvolila tedy rozvážnější začátek, soupeřky ji předjížděly. "Jela jsem si svoje tempo a říkala jsem si, že si to musím pohlídat. Kdybych vypálila, tak bych toho ke konci litovala," líčila česká reprezentantka na stadionu. Na střelnici se však rozvaha z trati neprojevila. "Tři kola jsou moc, chtělo to víc nulovat," zhodnotila realisticky situaci.

Ztráty čtyř míst v cíli stíhačky nelitovala. "Určitě můžu být spokojená, protože to je další umístění v top ten. Jsem ráda, že jsem ještě dokázala v průběhu posledního kola zabojovat. Dvě holky, co mě předjely, jsem dokázala předjet zpátky a udržela jsem sedmé místo, ze kterého jsem odjížděla ze střelnice," popsala.

přehrát video
Sestřih stíhacího závodu biatlonistek v Anterselvě

Únava se začíná projevovat

Vítková přiznává, že cítí únavu z minulých závodů – přece jen v Anterselvě jde již o šestou zastávku letošního Světového poháru. "Je to kombinace mnoha závodů a vysoké nadmořské výšky. Ještě zítra chci zabojovat a pak možná chvíli odpočinek," podotkla s úsměvem.

Od hromadného závodu žádná speciální očekávání nemá. "Budu ráda, když se budu aspoň trošku cítit líp na trati a odstřílím jako na tréninku," uzavřela nejlepší z českých závodnic v letošní sezoně Světového poháru.

Zdroj: ČT sport, Radiožurnál

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.