ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav
SP V BIATLONU

Biatlonistky čeká poslední sprint před olympiádou. Naváže Vítková na bronzové úspěchy?

Velikost textu:

Závod Světového poháru se přesunul do šesté zastávky, jejímž dějištěm bude Anterselva. Tentokrát budou biatlonisté svádět boj nejen se svými soupeři, ale také s vysokou nadmořskou výškou, kterou se italské středisko pyšní. Anterselva je poslední zastávkou Světového poháru před olympiádou, na bronzový výkon z hromadného závodu v Ruhpoldingu zaútočí Veronika Vítková. Přímý přenos sprintu biatlonistek v Anterselvě vysílá živě od 13:45 ČT sport a web ctsport.cz. 

Veronika Vítková
Veronika Vítková

Krásná příroda a kouzelná panoramata, ale také nadmořská výška přes 1600 metrů – to je italské středisko, ve kterém budou biatlonisté a biatlonistky závodit. Největší českou nadějí pro ženský sprint je bezpochyby Veronika Vítková, která při předchozích dvou zastávkách Světového poháru v Německu vybojovala dva bronzy.

V Oberhofu Vítková dosáhla na třetí příčku dokonce přímo na nejkratší distanci. Otázkou je, jak se česká jednička tentokrát porovná s přírodními podmínkami a nadmořskou výškou. Italská Anterselva dosud českým biatlonistům příliš štěstí nepřinesla. To potvrzuje i bilance Vítkové. Česká závodnice zde skončila nejlépe osmá, a to v roce 2016. V uplynulé sezoně ji Anterselva přinesla 14. a 61. příčku.

přehrát video
Biatlonistky čeká sprint v italské Anterselvě

"Já mám problém na trati. Nejsem ze sebe schopná vydat to, co ze sebe vydám v ostatních areálech. Tady se mi nikdy moc nedařilo. Tak doufám, že by mohl přijít ten čas, kdy se to zlomí," řekla Vítková před sprintem.

Závody v Anterselvě nabývají na významu i kvůli tomu, že se jedná o poslední biatlonové klání před Hrami, které ještě může ovlivnit olympijskou nominaci. Ve hře bude také start v hromadném závodě v Pchjongčchangu. Protože závody v Jižní Koreji se už do pořadí SP nezapočítají, po zastávce v Anterselvě bude již známé, kdo se na start hromadného závodu na olympiádě postaví. 

Biatlonistky čeká v šestém kole Světové poháru sprint na 7 a půl kilometru. Na start se kromě Vítkové postaví Markéta Davidová, Eva Puskarčíková, Jessica Jislová, Veronika Zvařičová a Lucie Charvátová.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.