ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina

Velký návrat. Zvařičová téměř po pěti letech vyhlíží závody Světového poháru

Velikost textu:

Veronika Zvařičová se po téměř pěti letech vrací do Světového poháru. Závodnice, kterou na jaře roku 2013 srazilo při tréninku v Jablonci nad Nisou auto, je v nominaci do rakouského Hochfilzenu. Na tratích, kde se jelo letos mistrovství světa, se objeví také nadějná Markéta Davidová a po zlomenině nohy z léta rovněž Adam Václavík. Naopak stále nemůže závodit hvězdná Gabriela Koukalová, kterou trápí problémy s lýtky. V Hochfilzenu jsou v pátek na pořadu sprinty, v sobotu stíhací závody a v neděli štafety. Přímé přenosy nabídne ČT sport a web ctsport.cz.

Veronika Zvařičová
Veronika Zvařičová

"Počítáme s účastí Markéty Davidové a Veroniky Zvařičové. Naopak Lea Johanidesová zamíří na IBU Cup do švýcarského Lenzerheide," potvrdil šéftrenér Ondřej Rybář.

Osmadvacetiletá Zvařičová, juniorská mistryně světa ze štafety s Vítkovou a Koukalovou z Canmore 2009, naposledy startovala v individuálním závodu SP v lednu roku 2013 a ve sprintu dojela na 83. místě. Pak jela i štafetu, která byla dostižena.

Cesta zpět ode dna

V květnu pak měla Zvařičová při tréninku na kolečkových lyžích srážku s autem, bojovala o život, ale z vážných zranění a zlomenin se dostala a k biatlonu se postupně vrátila. V létě 2015 se dostala do reprezentačního týmu B, ale před minulou sezonou byla vyřazena. I za pomoci crowdfundingu sehnala finance, aby se mohla připravit a minulý týden dojela čtvrtá ve sprintu IBU Cupu v Sjusjönu.

"Lidsky jsem asi vyzrála, také díky té nehodě," řekla Zvařičová deníku MF Dnes s tím, že má před sebou poslední sezonu. "Jedu naplno, až na olympiádu. Dám do toho všechno. Teď si všude připomínám: Je to naposled. Tím víc si to užívám," dodala závodnice, jejímž snem stále zůstává zisk olympijského cenného kovu.

Spolu se Zvařičovou, Davidovou a Václavíkem budou v Hochfilzenu závodit Veronika Vítková, Eva Puskarčíková, Lucie Charvátová, Jessica Jislová. Michal Šlesingr, Ondřej Moravec, Michal Krčmář a Tomáš Krupčík.

Z týmu vypadl kromě Ley Johanidesové také Jaroslav Soukup. "Věřím, že klidnější atmosféra IBU Cupu Jardovi pomůže a on opět dokáže skloubit rychlost střelby s její přesností," podotkl Rybář.

Zdroj: biatlon.cz, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.