ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Biatlonisté vyrazí do sprintu. Češi budou napravovat dojem

Velikost textu:

Veronika Vítková po bezchybné střelbě doběhla ve sprinterském závodě osmá. Napodobí, či dokonce překonají ji čeští biatlonisté? I je čeká ve švédském Östersundu nejkratší biatlonový závod. Na startu bude pětice českých závodníků. Přímý přenos sledujte od 14:15 na ČT sport a webu ctsport.cz.

Ondřej Moravec
Ondřej Moravec

Po trápení ve vytrvalostním závodě mají čeští biatlonisté co napravovat. Ondřej Moravec dosahuje slabých běžeckých časů, zatímco Michal Šlesingr nemá dobrou střelbu. A Michal Krčmář spojil v posledním závodě dokonce oboje dohromady a dojel až v sedmé desítce.

Čeští závodníci tak budou ve sprinterském závodě především zapomínat na dosud nepřesvědčivé výkony. Švédský Östersund, kde se závodníci potýkají s nízkými teplotami, jim zatím nesvědčí. Nejlepším umístěním je Šlesingrova šestadvacátá příčka z vytrvalostního závodu, nejlépe působícím výkonem pak ten Krčmářův ze smíšené štafety.

přehrát video
Moravec po vytrvalostním závodu: Jdeme dál, školácká chyba

České barvy bude na tratích v Östersundu hájit pětice biatlonistů. Na start půjdou Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Michal Krčmář, Tomáš Krupčík a Jaroslav Soukup. Na trati půjde také o postup do nadcházejícího stíhacího závodu.

Největšími favority na vítězství zůstávají Johannes Bö, který suverénně a o více než dvě minuty vyhrál vytrvalostní závod, a Martin Fourcade. Francouzský šampion zatím není na startu sezony dominantní a ve vytrvalostním závodě skončil "až" třetí.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.