ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana
SP v Östersundu

Hodí Češky za hlavu matné štafety? Ve Švédsku jedou vytrvalostní závod

Velikost textu:

Po nedělní předehře se Světový pohár v biatlonu rozbíhá naplno. Na programu jsou úvodní individuální závody, na patnáctikilometrovou trať vyráží ženy. Určitě do nejdelšího klání nepůjde Gabriela Koukalová, která sice v Östersundu je, ale kvůli problémům s lýtkovými svaly startovat nebude. Totéž platí i pro Lauru Dahlmeierovou, která je nemocná. Šance se tak otvírá pro další favoritky. Přímý přenos vysílá ČT sport a web ctsport.cz od 16:45. Podívejte se na startovní listinu.

Lucie Charvátová při tréninku v Östersundu
Lucie Charvátová při tréninku v Östersundu

"Fyzicky se cítím velmi dobře, na střelnici to ale nebylo úplně ono. Každopádně sezona je na začátku, teď už se musím posunovat krok za krokem dopředu," uvedla trojnásobná olympijská medailistka ze Soči Darja Domračevová.

Neděle leccos napověděla i o formě dalších. Rakušanka Lisa Theresa Hauserová se předvedla ve výborné pohodě, když slavila triumf ve dvojici se Simonem Ederem. Pozadu nebudou chtít zůstat Němky Vanessa Hinzová, Franziska Preussová nebo třeba i v přípravě zářící Denise Hermannová. Norky, Finky, Francouzky… Výčet by mohl být hodně dlouhý a na sklonku listopadu je těžké cokoli odhadovat.

přehrát video
Rybář: Dělat velké závěry po prvním závodě je zbytečné

Český tým měl už den po štafetových závodech napilno. Kromě tréninku probíhalo také týmové focení. Přestože se nedělní závody nepovedly, žádná ponurá atmosféra nepanovala.

"Neřekl bych, že nálada je špatná, protože po prvním velkém závodě dělat nějaké velké závěry je zbytečné," uvedl reprezentační šéftrenér Ondřej Rybář s poukazem na desáté místo v klání dvojic a třináctou pozici v mix štafetě.

Do závodu vykročí čerstvé bronzové olympijské medailistky Veronika Vítková a Eva Puskarčíková, s nimi také Lucie Charvátová, Lea Johanidesová a Jessica Jislová.

Předpověď meteorologů slibuje ve Švédsku na večer mrazivé počasí až minus 11 stupňů. Do závodu je přihlášeno celkem 103 biatlonistek.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.