ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Biatlonová reprezentace ladí formu v Pokljuce. S Moravcem, ale bez Koukalové

Velikost textu:

Sportem, k němuž budou čeští fanoušci na zimní olympiádě v Pchjongčchangu upínat medailové naděje, je rozhodně biatlon. Národní tým se aktuálně připravuje na soustředění ve slovinské Pokljuce, kde chybí Gabriela Koukalová, která trénuje po dlouhodobém zranění lýtka odděleně. Zcela fit je naopak Ondřej Moravec.       

Ondřej Moravec
Ondřej Moravec

Třiatřicetiletý rodák z Ústi nad Orlicí prodělal v létě infekci jater. V plném zápřahu je zhruba dva týdny, ale sám na sobě vnímá každodenní pokrok. "Já se hrozně zlepšuju, což je pro každého sportovce pozitivní počin," popsal Moravec.

V Pokljuce pracují biatlonisté zejména na fyzické kondici. V plném provozu absolvují na silnici 15 kilometrové výjezdy do kopce. "Tady jsou na to lidé zvyklí. Nejedeme ve velké rychlosti, takže dokážeme reagovat. I to nejhorší řešení, skočit do příkopu, zvládneme," řekl s úsměvem Michal Krčmář.

Na severozápadě Slovinska se bude česká reprezentace připravovat do 20. října. Poté se přesune za sněhem do Skandinávie, kde zahájí další fázi tréninkového procesu. Světový pohár startuje 26. listopadu ve švédském Östersundu.

přehrát video
Biatlonisté se v Pokljuce připravují na olympijskou sezonu
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.