ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana
MČR v letním biatlonu

Vítková dokonala letní hattrick, mezi muži triumfoval ve stíhačce Krupčík

Velikost textu:

Letohrad (Ústeckoorlicko) Tři závody, tři vítězství. Veronika Vítková opanovala na mistrovství České republiky biatlonistů na kolečkových lyžích v Letohradu po sprintu a supersprintu i stíhačku. Dokonale tak využila absence reprezentačních kolegyň Gabriely Koukalové a Evy Puskarčíkové. V mužské kategorii slavil Tomáš Krupčík. 

Veronika Vítková
Veronika Vítková

"Závody se mi vydařily, ale vím, že v našem týmu je velká marodka," řekla Vítková, která se soustředila jen na sebe. "Myslím, že se mi to povedlo, což dokládá i střelba 0101. S tím jsem spokojená, protože střelnice v Letohradě je hodně obtížná. Přijíždí se na ni po dlouhém stoupání," dodala členka klubu SKP Kornspitz.

Titul mezi muži získal klubový kolega Tomáš Krupčík, jenž doběhl třetí za Slováky Martinem Otčenášem a Matejem Kazárem. Domácí stříbro si odvezl vítěz sprintu Michal Krčmář, který tentokrát neměl střeleckou formu. V cíli následně rozzlobeně bouchl holí o asfalt.

"Bylo to gesto, které mi pomohlo vypustit páru. Udělal jsem na střelnici sedm chyb, a to je moc," litoval Krčmář. Bronz před zkušeným Jaroslavem Soukupem uhájil Ondřej Hošek.

přehrát video
Vítková si podmanila MČR v letním biatlonu

Mistrovství ČR v biatlonu na kolečkových lyžích v Letohradu:

Stíhací závod:

Muži (12,5 km): 1. Otčenáš 31:44,3 (4 tr. okruhy), 2. Kazár (oba SR) -22,8 (4), 3. T. Krupčík -41,0 (4), 4. Krčmář -58,8 (7), ...6. Hošek (SKP Kornspitz) -1:05,3 (4).

Ženy (10 km): Vítková 30:26,8 (2), 2. Johanidesová (SKP Kornspitz) -43,0 (1), 3. Tkadlecová -2:37,3 (3).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.