ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Biatlonovou exhibici ovládla na konci sezony Koukalová se Šlesingrem

Velikost textu:

Mšeno nad Nisou – Čeští biatlonisté se rozloučili s nadmíru úspěšnou sezonou exhibicí v Břízkách v Jablonci nad Nisou. Akce, která byla zároveň mistrovstvím republiky, přilákala zhruba dva tisíce lidí. Finále ovládla Gabriela Koukalová, mužům kraloval Michal Šlesingr.

Gabriela Koukalová
Gabriela Koukalová

Exhibice měla specifickou podobu. Zatímco muže, kteří startovali v 30vteřinových intervalech, čekala na kilometrovém okruhu jedna položka vleže, ženy neminula ani stojka a poté mířily rovnou do finále. Před biatlonisty bylo ještě dvoukolové semifinále.

Trestné kolo pak nahrazoval box, v němž si ti, kterým nestačilo pět ran a eventuálně tři dobíjení, museli posedět deset vteřin. Finále se následně jelo ve stylu dvou položek vleže a dvou vestoje, páté kolo tak bylo cílové.

Český biatlon má za sebou skvělou sezonu, ze Světového poháru, resp. mistrovství světa, má na kontě dohromady parádní číslo v podobě 21 medailí. "Děkujeme za každé držení palců za celou sezonu, jste skvělí," poděkovala fanouškům před 'sranda-závodem', jak exhibici nazvala Eva Puskarčíková, mistryně světa ze sprintu a čerstvá držitelka dvou malých křišťálových glóbů Gabriela Koukalová.

Facebook Live přímo z exhibiční akce v Břízkách:

Na stejné vlně byli naladěni i její reprezentační kolegové. "Nic jiného než děkovat nemůžu. Jsme strašně rádi, že na nás při závodech myslíte," řekl stříbrný medailista z Hochfilzenu Ondřej Moravec. S návštěvou v Břízkách byl spokojen i Michal Krčmář. "A se sezonou mohu být spokojen, i když se něco nepovedlo, ale něco zas jo," uvedl.

Jak však předznamenala slova talentované juniorky Markéty Davidové, která v sezoně premiérově nahlédla i do Světového poháru, biatlonisté nejen z Jablonce, ale i z Letohradu, Nového Města na Moravě a Jilemnice si to do Kornspitz areálu přijeli zejména užít. "Přesně to chceme," smála se před exhibičním šampionátem juniorská mistryně Evropy.

Markéta Davidová
Markéta Davidová

A skutečně, biatlonistky si exhibici užívaly dosyta. Závody provázela uvolněná atmosféra, což svědčilo zejména Koukalové. Ta v devítičlenném finále dobíjela pouze na poslední položce, hromadný závod s přehledem vyhrála s časem 11:35 a stala se tak mistryní republiky.

"Ze začátku sezony to bylo trochu rozpačité, ale potom se dostali do rytmu, Gabča začala závodit úplně perfektně a taky měla trochu štěstí. Co víc si přát?" řekl Karel Soukal, otec Koukalové.

Na druhém místě skončila o čtrnáct vteřin pomalejší Jessica Jislová, třetí pak byla Eva Puskarčíková. Na Leu Johanidesovou zbyla nepopulární bramborová medaile.

Michal Šlesingr
Michal Šlesingr

Malou kaňku na jinak velmi povedených závodech tak mohl způsobit pouze fakt, že po soutěži biatlonistek se dobrá polovina návštěvníků odebrala k domovům.

Mezi sedmi muži se mohl z vítězství radovat Michal Šlesingr, který do poslední chvíle bojoval o nejvyšší umístění s po celou dobu prvním Ondřejem Moravcem a nakonec ho v dramatickém finiši skutečně o tři vteřiny předjel. Bronz patří Michalu Krčmářovi, který měl na první čas 10:29 ztrátu více než půl minuty.

přehrát video
Biatlonisté se ukázali fanouškům v Jablonci
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.