ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš
Světový pohár

Zůstanou čeští trenéři v euforii? Biatlonisty čeká v Ruhpoldingu sprint

Velikost textu:
aktualizováno 13. 1. 2017 11:07

Ruhpolding (Německo) - Čeští biatlonisté jdou po štafetě k další položce Světového poháru v Ruhpoldingu - sprintu. Do závodu na 10 kilometrů by mohl dobře vlétnout zvlášť nabuzený Michal Šlesingr, který se v minulém týdnu blýsknul v Oberhofu druhým místem právě ve sprintu. Přímý přenos sledujte na ČT sport a webu ctsport.cz od 14:35.

Michal Šlesingr
Michal Šlesingr

Šlesingr skončil minulý čtvrtek o téměř 11 vteřin za Rakušanem Julianem Eberhardem, třetí byl Ital Dominik Windisch. "Dlouho jsem nebyl na bedně. Jsem rád, že se mi podařilo se tam dostat. Mohla by přijít větší pohoda," prohlásil stříbrný Šlesingr směrem k právě probíhajícím závodům Bavorsku.

Na startu s ním budou i Ondřej Moravec, Michal Krčmář, Jaroslav Soukup a Adam Václavík. Tomu přinesl poslední sprint premiérové body ve Světovém poháru - běžel výborně a celkově skončil na 17. místě. Má však střelecké výkyvy. Moravec dojel devatenáctý, Krčmář jednadvacátý. Trenérský realizační tým byl po závodech nadšený. "Panuje velká euforie," řekl Michael Málek.

Soukup odstartuje s číslem 18, ostatní biatlonisté půjdou až ve druhé části kvůli předpovědi počasí, na níž navazuje nasazení do skupin. Moravec vyběhne s číslem 56, Krčmář odstartuje 71., Šlesingr o šest míst dále a Václavík na 88. pozici. Na trať se postaví celkem 107 závodníků. 

přehrát video
Sestřih: Šlesingr vybojoval ve sprintu v Oberhofu druhé místo

Ruhpolding by mohl v tomto směru vyznít ještě lépe, čeští závodníci mají tohle místo rádi. Ať už kvůli střelnici, tak i lehčím tratím. Povětrnostní podmínky ovšem moc odlišné od těch z Oberhofu, kde dávala mlha a sněžení biatlonistům zabrat, nakonec nebudou. "Bude mírně sněžit, poté se ochladí. Trať by se měla postupně zrychlovat," dodal Málek.

Šlesingr si věří hlavně v běžecké části. V Oberhofu byl třetí nejlepší. "Od začátku sezony cítím, že na tom na trati nejsem zle. Fyzicky je to slušné, v tom jsem klidný," řekl Šlesingr a přeje si rovněž opět dobře zastřílet.

A dosavadní sprinty Světového poháru? Právě zlatý muž ze smíšené štafety na MS 2015 ve švédském Östersundu byl sedmnáctý, Michal Krčmář zase doběhl ve slovinské Pokljuce devátý a Ondřej Moravec následně skončil v Novém Městě na Moravě na osmém místě.

Ondřej Moravec
Ondřej Moravec

V průběžném pořadí Světového poháru vede o parník francouzský fenomén Martin Fourcade, který chtěl absentovat při středeční štafetě, aby mohl pošetřit síly, nakonec však musel jet a jeho štafeta devátou příčkou úplně vyhořela. Z českých závodníků je nejvýše průběžně dvanáctý Moravec.

Biatlonisty následně čeká v Ruhpoldingu ještě sobotní sprinty žen a nedělní stíhačky, poté se přesunou na další zastávku SP do italské Anterselvy. Přímé přenosy sledujte tradičně na ČT sport a webu ctsport.cz.

Zdroj: biatlon.cz, ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.