ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš
SP v biatlonu

Štafeta v Ruhpoldingu: premiéra pro Davidovou, návrat po chřipce pro Vítkovou

Velikost textu:

Ruhpolding – Češky vyjedou do štafety v Ruhpoldingu ve složení Eva Puskarčíková, Markéta Davidová, Veronika Vítková a Gabriela Koukalová. Zatímco dvacetiletá Davidová pojede v reprezentačním áčku týmový závod vůbec poprvé, Vítková se vrací do seriálu po nucené přestávce zaviněné chřipkou. Přímý přenos vysílá ČT sport a web ctsport.cz od 14:20.

Markéta Davidová
Markéta Davidová

Davidová zastoupí Lucii Charvátovou. Rozhodnutí padlo už před Vánoci. V zatím jediném štafetovém závodě v Pokljuce musela Charvátová na dva trestné okruhy, čímž Češky ztratily naděje na lepší než čtvrté místo.

Davidová se doposud připravovala s juniorským týmem, o víkendu se rozzávodila při Německém poháru v Oberwiesenthalu, kde ve sprintu juniorek skončila druhá. Vítková trénovala od Nového roku, stoprocentní výkon na trati ale lze očekávat stěží.

"Veroniku i Markétu jsem pozorně sledoval na tréninku a střelecky se jim tady dařilo," uvedl na svazovém webu trenér Zdeněk Vítek. "Obě střílely přesně i rychle. Samozřejmě podstatné bude, jak dokáží trénink převést do závodů," dodal.

přehrát video
Štafeta biatlonistek v Pokljuce i přes dvě trestná kola doběhla čtvtá

Jak Davidová svůj úsek zvládne, může být důležité i vzhledem k vrcholu sezony. Jistě by se měla v druhé polovině února zúčastnit juniorského šampionátu v Osrblie. "Neznamená to však, že by se nemohla zúčastnit ani mistrovství světa v Hochfilzenu. Nominaci si může vybojovat," zdůraznil šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář.

Českým biatlonistkám se v Ruhpoldingu vyloženě daří. V posledních čtyřech štafetách skončily v Ruhpoldingu do šestého místa, z toho jednou vyhrály a jednou byly třetí.

Zdroj: biatlon.cz, ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.