ČTsport

ČTsport
úterý 18. září 2018 Kryštof
Světový pohár v biatlonu

Dorinová-Habertová vynechá v Ruhpoldingu štafetu, vrátí se Simon Fourcade

Velikost textu:

Praha/Ruhpolding – Začátek další zastávky Světového poháru se bude muset zřejmě obejít bez Marie Dorinové-Habertové. Francouzská reprezentantka vynechá čtvrteční štafetu na 4 x 6 kilometrů, aby šetřila síly do následného sprintu a stíhačky.

Marie Dorinová Habertová
Marie Dorinová Habertová

Aktuálně čtvrtá biatlonistka v průběžném pořadí Světového poháru má za sebou v novém roce podnik v Oberhofu, kde skončila třetí ve sprintu, první ve stíhačce a v závodu s hromadným startem pak až na čtrnáctém místě, kdy na střelnici chybovala celkem sedmkrát.

Vynecháním první štafety roku 2017 v Ruhpoldingu, kam se biatlonisté začali přesouvat z Oberhofu hned v pondělí, by měla načerpat potřebnou energii, kterou jí vzala chřipka, s níž zápolila během Vánoc. Francouzská štafeta vyjede v Německu ve složení Chevalierová, Braisazová, Bescondová a Aymonierová.

Podívejte se na sestřihy závodů posledního SP v Oberhofu:

přehrát video
Sestřih: Dorinová-Habertová jako jediná předčila Koukalovou

Jak informoval web ctsport.cz, v českém týmu biatlonistek dostane poprvé šanci juniorka Markéta Davidová, která poběží s vedoucí ženou seriálu Gabrielou Koukalovou, Evou Puskarčíkovou a Veronikou Vítkovou.

V mužské štafetě, která zahájí pátou zastávku SP ve středu, se měla odehrát změna i u francouzských biatlonistů. Pošetřit síly chtěl totiž podle zpráv také lídr Světového poháru Martin Fourcade. Nakonec by však měl kvůli onemocnění týmového parťáka Simona Desthieuxe přece jen jet.

Martin Fourcade
Martin Fourcade

Na start se tak v Bavorsku postaví vedle svého bratra Simona, který se v posledních týdnech léčil s nepříjemnou toxoplazmózou, která člověku přivádí zejména značnou únavu a horečky. Od minulého týdne ale starší z dvojice bratrů Fourcadeových opět trénuje. "Nechci-li si nechat ujít mistrovství světa, musím se vrátit teď a začít ladit formu," uvedl.

V Anterselvě, která bude následovat po Ruhpoldingu, začínat podle svých slov nechtěl už jen kvůli velké nadmořské výšce. Ve francouzském kvartetu nebudou chybět ani Jean-Guillaume Beatrix a Quentin Fillon Maillet.

"Je tady čtyřicet centimetrů čerstvého sněhu. Je tu kolem nuly až minus dvou stupňů. No, jako v pohádce," popsal kouč českých biatlonistek Zdeněk Vítek. Přímé přenosy ze SP v Ruhpoldingu odvysílá od středy do neděle ČT sport a web ctsport.cz.

Zdroj: ČT sport, LeDauphine, NordicMag, Yahoo!Sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.