ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Vítková prodělala chřipku a do Oberhofu nepojede

Velikost textu:

Praha – Česká biatlonová reprezentace neodcestuje do Oberhofu v nejsilnější sestavě. Veronika Vítková prodělala o Vánocích chřipku a teprve se vrací k tréninku. V německém středisku se představí Gabriela Koukalová, třetí žena aktuálního hodnocení, jež se potloukla při nedávné exhibici v Gelsenkirchenu. Dále budou startovat Eva Puskarčíková, kterou trápilo nachlazení, Lucie Charvátová a Jessica Jislová. Přímé přenosy od čtvrtka do neděle nabídne ČT sport a web ctsport.cz.

Veronika Vítková
Veronika Vítková

Absence Vítkové by neměla být dlouhá. "Uvidíme, jak rychle se vrátí do formy. V Ruhpoldingu už bychom ji potřebovali do štafety," uvedl trenér žen Zdeněk Vítek.

Se skládáním týmu to nebylo úplně jednoduché. "Moc na výběr nemáme," řekl Vítek, jenž sám bojoval s nachlazením, a tak biatlonistky trénovaly v Jablonci nad Nisou pod vedením asistenta Jiřího Holubce. Pro pokračování Světového poháru v Ruhpoldingu by Vítek družstvo rád doplnil. "Věřím, že už budeme moci počítat s Veronikou, a uvažujeme i o startu juniorky Markéty Davidové," řekl.

Biatlonisté jsou kompletní

Muži přečkali konec roku 2016 ve zdraví, a tak v Durynském lese, kde začnou čtvrtečním sprintem, pojedou v plné síle. V sestavě jsou Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Jaroslav Soukup, Michal Šlesingr a Adam Václavík.

S výjimkou Soukupa se připravovali v Novém Městě na Moravě. "Po třetím kole (Světového poháru) měl drobné žaludeční potíže Ondra Moravec, ale nyní jsou všichni kluci zdraví," řekl trenér Michael Málek.

Příprava žen i mužů byla zaměřena na objem a sílu. "Čekají nás tři náročná kola Světového poháru, ze kterých vzejde nominace na mistrovství světa, a sportovci musí mít odkud brát energii," uvedli trenéři.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.