ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Šlesingr: Vidina úspěšných závodů je pro mě motivací

Velikost textu:

Praha - Biatlonista Michal Šlesingr v úvodu sezony ukázal, že je na začátku sezony dobře připraven, a díky tomu z něho vyzařuje klid a jistota. Ve smíšené štafetě v Östersundu předvedl přesnou střelbu a zároveň rychlý běh, a tak svůj úsek zvládl s přehledem. Výborný výkon je pro něj skvělou motivací do dalších závodů.

Michal Šlesingr
Michal Šlesingr

Třiatřicetiletý Šlesingr vstoupil do patnácté sezony ve Světovém poháru. Nerad říká konkrétní cíle a měl jen jedno přání. "Snad navážu na předminulou sezonu. Ta loňská byla taková nemastná neslaná," řekl biatlonista, který po minulé zimě skončil v hodnocení SP osmnáctý, zatímco o rok dříve byl osmý.

Stříbrný medailista ze sprintu a bronzový z vytrvalostního závodu z mistrovství světa v Anterselvě v roce 2007 přiznal, že po letech v přípravě už je složité hledat zásadní změny. "Není nic jednoduchého. Ale když vidím, že mě to někam posune, je to výzva," řekl člen zlaté smíšené štafety ze šampionátu v Kontiolahti 2015.

Motivace bojovat na trati a na střelnici sám se sebou a se soupeři mu nechybí. "Vlastně každý povedený závod mě dál motivuje," řekl a dodal, že vždycky záleží na rozpoložení. "Když se mi bude jezdit špatně, budu strhaný i z tréninku jako kůň, tak mě to bavit nebude. Když vidím, že mě ten trénink posouvá, a mám před sebou vidinu úspěšných závodů, tak je to výzva a motivaci mám," řekl biatlonista.

přehrát video
Sestřih nejdůležitějších momentů během smíšené štafety biatlonistů

Přestože jezdí Světový pohár od 20 let, ráno před závodem na sobě nepozná, jakou má formu. "Málo dám na své pocity, to by spíš řekl trenér," řekl muž přezdívaný Boušek. "Někdy se cítím dobře a závod mi nevyjde. Nebo si říkám, co budu na trati dělat, a ve finále pak zajedu velmi slušně," uvedl. Nedokáže tak říct, jak dopadne první individuální závod sezony, čtvrteční dvacítka ve Švédsku. "Uvidíme," řekl jen.

Především chce zůstat zdravý. Už několikrát totiž srazila jeho naděje nemoc. "Jsem na sebe pečlivější než dřív a držím," prohlásil. Více se otužuje a podle trendu zařazuje častěji ledovou vanu. "Takže doufám, že to třeba něčemu pomůže," podotkl.

Nebyl by to Šlesingr, kdyby si v létě nedal něco adrenalinových sportů. Absolvoval několik skoků base jumpu ze skály. "A u Mělníka jsem zkusil nížku, skok z vysílače vysokého 156 metrů. Trošku jsem se zabavil, ale času bylo málo," litoval a popsal, co ho na nebezpečí láká: "Hlavně ten adrenalin. Vyhledávám svůj strach a rád ho překonávám. Pokaždé mám nahoře strach a respekt, a to je na tom právě to hezký. Po každém skoku se vyplaví hormony, přijde euforie a připadám si živější."

Zatímco na skále má před skokem strach, na startu závodů prožívá jiný pocit. "Tam nejde o život. Je tam určitý stres, protože chci podat dobrý výsledek. Trochu řekněme obava, aby to vyšlo, ale je to jiná obava, než když stojíte na skále," řekl.

Strach při skocích má nejen on, ale i jeho manželka Petra. "Přišla tomu na kloub, že jsou pro mě tyhle věci důležité. A ona dělá také různé věci," řekl Šlesingr, jehož žena se zase ráda potápí. "Já mám větší respekt z vody než ze vzduchu."

Od léta navíc Šlesingrovi vlastní koně. "Manželka dříve jezdila hodně, vlastně celou základku, a pořád ji to k nim táhlo. Tak jsme se rozhodli, ona se rozhodla, že si pořídíme koně. Jmenuje se Miami, my jí ale říkáme Mája," řekl Šlesingr o koni plemene hafling, na kterém jezdí on i dcera Viktorie. "Z koně nemám strach, ale respekt," dodal.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.