Rychlejší? Přehlednější? Zkuste nový web ČT sport spuštěný v testovacím režimu.

ČTsport

ČTsport
neděle 16. prosince 2018 Albína

Davidová šokovala vítězstvím v IBU Cupu. Rodí se nová hvězda?

Velikost textu:

Beitostolen – Teprve devatenáctiletá biatlonistka Markéta Davidová při svém druhém startu v IBU Cupu slavila překvapivé vítězství. Svěřenkyně trenéra Jindřicha Šikoly předvedla vytříbený výkon, na střelnici udělala jednu chybu, v běhu byla třetí nejrychlejší. Za sebou nechala i mnohem zkušenější účastnice Světového poháru.

Markéta Davidová
Markéta Davidová

"Markéta už představuje zcela novou generaci sportovců," uvedl na svazovém webu reprezentační trenér Marian Málek. "Věřím, že se za čas stane oporou naší reprezentace," dodal.

V úvodním sprintu sezony skončila Davidová čtyřiadvacátá. Zradila jí střelba, v silném větru chybovala čtyřikrát, na trati měla patnáctý běžecký čas. Ve druhém závodě však na lyžích přímo letěla a minula jen první terč. "Trať byla rychlá, místy nebezpečná, ale cítila jsem, že mi to docela odjíždí," řekla rodačka z Janova nad Nisou.

Vítězka prvního klání Denise Herrmannová udělala v neděli tři chyby a ani nejrychlejší běh jí na lepší než třetí místo nestačil.

Podívejte se na fragmenty z vítězného závodu s usměvavými ohlasy Davidové:

Davidová na zkušenější závodnice nedbala. "Na lyžích byla neuvěřitelné silná. Přestože v IBU Cupu startovala teprve podruhé, podala hodně vyspělý až profesorský výkon," upozornil Málek.

Davidovou nyní čeká trénink v rakouském Obertilliachu, poté závody dalšího dílu IBU Cupu v Ridnaunu, následně absolvuje sérii juniorského IBU Cupu. Vrcholem sezony pro ni bude juniorské mistrovství světa.

Zdroj: biatlon.cz

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.