ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Servismana Müllera zlákali Bělorusové, u biatlonistů ho nahradil Žídek

Velikost textu:
aktualizováno 9. 11. 2016 23:51

Praha - Šéf týmu servismanů u českého biatlonového týmu Danielo Müller skončil a odešel k Bělorusům. Připravovat lyže tak bude mimo jiné Darje Domračevové, která chystá po svatbě s Olem Einarem Björndalenem a narození potomka návrat do Světového poháru v lednu. Sezona začne v neděli 27. listopadu ve švédském Östersundu. Přímé přenosy nabídne ČT sport i náš web.

"Požádal nás na sklonku minulé sezony o ukončení smlouvy. Jeho žádosti jsme po dohodě s trenérem Ondřejem Rybářem vyhověli, a přestože si následně svůj krok rozmyslel, my už jsme naše stanovisko nezměnili," uvedl šéf svazu Jiří Hamza.

Stagnace a nový impuls

Podle jeho slov neměla poslední dva roky spolupráce progres a spíš stagnovala. Novým šéfem servisu bude jednačtyřicetiletý Tomáš Žídek, který žil od sedmi let v Kanadě a dosud působil u tamní reprezentace. Je podepsán také pod bronzem kanadské štafety na letošním MS v Oslu.

"Tomáš (Žídek) je členem našeho týmu od přelomu jara a léta. K jeho úkolům patří sdílení zkušeností a provázanost servisních týmů napříč reprezentacemi," vysvětlil Hamza. Smlouva je uzavřena až do OH 2022 v Pekingu. "Aby měl servis čas na systematickou práci. Věříme, že s Tomášem přišla do našeho týmu kvalita po odborné i lidské stránce," dodal Hamza.

"Doufáme, že jsme servisní tým doplnili. Je to hodně diskutované. Na druhou stranu je to takový boom. V České televizi je stále zmiňováno, že sportovci vyhrávají kvůli nejlepším lyžím, což, myslím, není pravda. Sportovci to vyhrají, pokud na to mají. Kdyby to bylo díky lyžím, ptal bych se, proč nevyhraje Adam Václavík nebo Jessica Jislová, když měli lyže stejně připravené. Je to trošku přehnané," uvedl v nedávném rozhovoru pro ČT šéftrenér Ondřej Rybář.

Německý servisman Müller u týmu pracoval od sezony 2010/11. Jeho smlouva měla vypršet až v roce 2018. Po Müllerovi bude servis zajišťovat Žídek ve spolupráci s dosavadními asistenty Vojtěchem Prášilem, Tomášem Kašparem a Michalem Kalouzem. Český tým se nyní na úvod sezony připravuje na soustředění ve finském Vuokatti.

Vyjádření Českého svazu biatlonu:

„Český biatlon není Kocourkov. Trumfem české reprezentace jsou samotní sportovci. My ostatní jim poskytujeme pouze servis. Müller byl jen jedním dílem mozaiky, ze které byl úspěch složený. Dílem, který se rozhodl úspěšný tým opustit. Každý je strůjcem svého štěstí a každý je nahraditelný. Danielo i my ostatní z realizačního týmu.“

Trojnásobná olympijská vítězka Domračevová minulou sezonu vynechala kvůli následkům mononukleózy a zasnoubila se s norskou biatlonovou legendou Björndalenem. V létě se vzali a na začátku října se jim narodila dcera. Domračevová má za sebou první soustředění na sněhu v Ťumeni a pod vedením nového kouče Jurije Alberse chystá návrat. Nyní bude trénovat v Norsku.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.