ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš
MS v biatlonu

Zlatí Češi jdou do sprintů s odhodláním a bez nervozity

Velikost textu:

Kontiolahti (Finsko) – Není čas na odpočinek. Už den po zisku zlatých medailí se vrhli čeští reprezentanti do tréninku na další závody. Dnes je čekají sprinty, zítra snad stíhací závody. Sprint mužů startuje ve 13:00, ženy vyrazí na trať v 16:30. Nedělní stíhačka biatlonistů začne ve 13:15 a biatlonistek v 16:00. Přímé přenosy vysílá ČT sport, ČT2 a náš web.

Ondřej Moravec
Ondřej Moravec

Kvarteto Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Michal Šlesingr a Ondřej Moravec získalo ve čtvrtek čtvrté české biatlonové zlato na světových šampionátech a každý z této čtveřice má šanci zasáhnout do bojů o mety nejvyšší i o víkendu.

Nejlépe se v této sezoně světového poháru dařilo ve sprintu Vítkové, která jeden závod vyhrála, byla druhá i třetí. "Už si zlato vezeme domů, takže teď už můžeme jenom překvapit a udělat si ještě větší radost," řekla Vítková Radiožurnálu.

Na podobnou notu se snaží naladit své svěřence i šéftrenér Ondřej Rybář. "Už je jasné, že odsud budeme odjíždět se vztyčenou hlavou," řekl po mixu a doufal, že podobně jako na olympiádě v Soči přijdou další cenné kovy. "Máme totiž závodníky, kteří se budou chtít prát o nejvyšší příčky," řekl Rybář.

Moravec byl v úvodním sprintu sezony druhý a před cestou do Finska skončil v Oslu sedmý. "Už odsud nepojedu s prázdnou, ale určitě se budu dál normálně koncentrovat na ostatní závody. Jednodušší je to teď v tom, že už vím, že na tom nejsem tak úplně špatně. Na startu tedy nemusím být nijak extra nervózní," řekl Moravec.

Ve čtvrtek se biatlonisté dostali do postele až po půlnoci. "Ale zas je pravda, že si za to můžeme taky tak trochu sami. Nebýt tiskovky, všemožných mediálních záležitostí, ceremonií a tak, mohli jsme to stihnout dřív, ale ruku na srdce, i kdybych neměl spát vůbec, určitě bych neměnil," uvedl Šlesingr. Na oslavu proto neměli čas. "Asi slavil servis a trenéři, ale my jsme neměli energii," přiznal Moravec.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.