ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav
PŘED MS V BIATLONU

Biatlonisty překvapilo ve Finsku nezvykle teplé počasí

Velikost textu:

Kontiolahti - Čeští biatlonisté se zabydlují v dějišti nadcházejícího MS, ve finském Kontiolahti. Hned v úvodním závodě šampionátu, čtvrteční smíšené štafetě, patří k horkým favoritům na medaili. Ve Finsku reprezentanty příliš nezaskočila už tradičně větrná střelnice, naopak je překvapilo nezvykle teplé počasí. Program šampionátu otevírá zítra od 17:10 smíšená štafeta, přímý přenos sledujte na ČT sport a našem webu.

přehrát video
Biatlonisté zápolí ve Finsku se střelnicí i teplým počasím

Český tým otestoval větrnou a velmi nevyzpytatelnou střelnici v Kontiolahti, kde se bude rozhodovat o biatlonových medailích. "Máme s tím už zkušenosti z minulého svěťáku, kdy jak Gábina (Soukalová), tak Ondra (Moravec), kteří jeli ve stíhačce hodně vepředu, to na střelnici odskákali. Vítr je nejen silný, ale často mění směr," vysvětluje reprezentační šéftrenér Ondřej Rybář.

Překvapením je zatím nezvykle teplé počasí. Místo očekávaných tuhých mrazů se teploty pohybují okolo nuly. "Je to příjemnější, ale na okruhu bych byl radši, kdyby trochu přituhlo a trať byla pevnější," říká Michal Krčmář.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.