ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Maximální koncentrace i odpočinek. Biatlonisté absolvovali přípravu na MS

Velikost textu:

Praha - Česká biatlonová reprezentace ve čtvrtek završila ve slovinské Pokljuce závěrečnou přípravu před mistrovstvím světa. V pondělí odletí do Finska bojovat o medaile pět mužů a pět žen. Po osmi kolech světového poháru si všichni odpočinuli, snažili se vyladit formu na šampionát v Kontiolahti a vyhnout se zdravotním komplikacím. Vše se jim podařilo naplnit. Závodní program šampionátu v Kontiolahti zahájí 5. března smíšená štafeta, v níž budou čeští biatlonisté patřit k favoritům. Přímé přenosy nabídne ČT sport a náš web. Program vysílání najdete zde.

Zdeněk Vítek (vlevo) a Ondřej Rybář
Zdeněk Vítek (vlevo) a Ondřej Rybář

"Snažili jsme se udělat co nejvíce práce, ale prostoru na trénink bylo opravdu mnohem méně než loni před olympijskými hrami," řekl šéftrenér reprezentace Ondřej Rybář. "Takže mnoho toho vymyslet nešlo," upozornil.

V této sezoně dokázali Češi navázat na medailové žně z olympijských her v Soči. Medaile ve světovém poháru sbírala ženská štafeta, jež vyhrála dokonce třikrát, Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Moravec i Michal Šlesingr. Ve Finsku bude český tým spoléhat i na Jitku Landovou, Evu Puskarčíkovou, Barboru Tomešovou, Jaroslava Soukupa, Michala Krčmáře a Tomáše Krupčíka.

Po světovém poháru v Oslu měli biatlonisté v Pokljuce tři dny volnější režim, za mnohými přijeli i jejich partneři. Potom ale začala příprava nabírat na intenzitě, trenéři se snažili o individuálnější přístup. Velký objem práce představovala střelba. "To se týkalo například Jardy Soukupa," upřesnil Rybář.

Slunce, sníh i vítr

Během deseti dnů tréninku se potkali takřka se všemi druhy počasí. "Nejprve jsme měli slunečno, což bylo úplně luxusní. Pak začalo intenzivně sněžit a nakonec hodně foukalo i mrzlo. Takže jsme se, myslím, i dostatečně přiblížili podmínkám, které nás budou čekat ve Finsku," popsal Rybář.

"Už v Novém Městě, ale zejména pak v Oslu bylo vidět, že většina sportovců, a nejen našich, už toho má plné zuby. Sezona je dlouhá a závodí se takřka každý týden. Proto mě kluci i holky překvapili svým přístupem. Maximálně se koncentrovali na každý trénink, na každý vystřelený náboj, na každý rychlý úsek. Myslel jsem si, že budou ve větším klidu. Na druhou stranu mě tím potěšili," dodal šéftrenér. Tým si nyní tři dny oddychne doma s výjimkou Ondřeje Moravce, který odletí na MS přímo ze Slovinska.

Po mistrovství světa ještě biatlonisty čeká závěrečné kolo SP v ruském Chanty-Mansijsku, pak se představí i domácím fanouškům na MČR v Jablonci nad Nisou 25. a 26. března.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.