ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Biatlonový festival v Novém Městě startuje štafetami

Velikost textu:
aktualizováno 6. 2. 2015 11:40

Nové Město na Moravě – Biatlonový světový pohár se přesunul do Česka, Nové Město na Moravě vítá elitu jednoho z nejpopulárnějších zimních sportů současnosti. Kvarteto Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Michal Šlesingr a Ondřej Moravec se pokusí ve smíšené štafetě o úspěšný start ve vyprodané Vysočina aréně. Český tým se před domácím publikem pokusí od 17:30 navázat na stříbrné medaile z loňských olympijských her v Soči. Už v 15:00 bude mít premiéru novinka v podobě závodu smíšených dvojic. Vše v přímých přenosech ČT sport a našeho webu. První z nich začne ve 14:40.

"Pro nás je smíšená štafeta na domácí půdě prioritou a momentálně jedou závodníci s nejlepší formou," prohlásil šéftrenér Ondřej Rybář.

"Trochu bych chladil vášně. Viděli jste v Östersundu, kde se mix štafeta pohybovala na medailových pozicích. Pak stačilo jedno zaváhání se špatným dobíjením a skončili jsme devátí. A nebyl to špatný závod. Pěkný výsledek bude do osmého místa," dodal Rybář.

České barvy ve sprintu dvojic budou hájit Eva Puskarčíková a Michal Krčmář. Rybář vybral do testované novinky dravé mládí. Rozhodovala mimo jiné rychlost střelby. "Divácky to možná bude jeden z nejzajímavějších závodů. Závodníci jsou fanouškům pořád na očích a bude to svižné a rychlé. Rychlý střelec bude mít výhodu," uvedl Moravec.

I proto v dnešních sestavách chybí stříbrný z mix štafety ze Soči Jaroslav Soukup, který se letos trápí především při střelbě vestoje. Český reprezentant se chystá především na start v zítřejším sprintu, ve kterém v Soči vybojoval bronzovou medaili.

Plán vysílání ČT z Nového Města na Moravě
Plán vysílání ČT z Nového Města na Moravě

Veškeré vstupenky na stadion byly vyprodány v předprodeji. Přístup k tratím je zdarma. Každý den by mělo na závody dorazit přes 30 tisíc diváků. Ode dneška do neděle budou na průběh SP dohlížet desítky policistů. Parkovat vozidla je možné na třech místech – přímo v Novém Městě na Moravě, v nedalekých Maršovicích a ve Žďáru nad Sázavou. Z těchto lokalit odveze návštěvníky kyvadlová autobusová doprava. Více informací nejen o dopravě najdete zde.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.