Dohráno MOL Cup

Biatlonový sprint v Ruhpoldingu ovládl Boe, Šlesingr se prodral do desítky

Ruhpolding – Čeští biatlonisté nezazářili ve sprintu v Ruhpoldingu tak jako o den dříve jejich dámské protějšky, přesto si připsali umístění v elitní desítce. Díky skvělému běžeckému výkonu v posledním okruhu se na desáté místo prodral Michal Šlesingr, druhý nejlepší z českých závodníků Ondřej Moravec skončil na 13. místě. Závod suverénně ovládl Nor Johannes Boe.

Johannes Boe
zdroj: ČTK/AP

Českým biatlonistům se dařilo běžecky, se střelbou to však bylo slabší. Nejpřesněji střílel Šlesingr, který musel "jen" na jedno trestné kolo po chybě vleže. Stojku zvládl čistě a k tomu přidal dvanáctý běžecký čas. Moravec byl v běhu dokonce třetí nejrychlejší, ale o umístění mezi nejlepšími ho připravila ležka, kde nesklopil svými ranami dva z pěti terčů.

Ještě v polovině závodu živil naděje i Jaroslav Soukup. Tři chyby vstoje ho ale odsunuly z elitní desítky, do které v té době patřil, až na konečné 31. místo. "Jsem na něj znovu naštvaný. Měl to výborně rozběhnuté, ale dal zase vstoje za tři a tohle mu na pohodě nepřidá," řekl šéftrenér Ondřej Rybář. Čtvrtý z českých biatlonistů Michal Krčmář udělal dvě chyby a obsadil 44. místo.

Johannes Bö střílel perfektně a předvedl nejrychlejší běžecký čas. Proto před druhým Simonem Schemppem z Německa vyhrál o 24,5 sekundy. Třetí skončil další domácí biatlonista Arnd Peiffer, který už na vítěze ztratil skoro minutu.

SP v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):

Muži - sprint (10 km): 1. J. Bö (Nor.) 23:59,2 (0 trestných kol), 2. Schempp -24,5 (0), 3. Peiffer (oba Něm.) -57,9 (1), 4. Šipulin (Rus.) -1:04,0 (1), 5. Rastorgujevs (Lot.) -1:05,9 (1), 6. Doll (Něm.) -1:06,7 (1), 7. Weger (Švýc.) -1:07,0 (1), 8. Anev (Bulh.) -1:09,9 (0), 9. Böhm (Něm.) -1:12,8 (0), 10. Šlesingr -1:19,7 (1), ...13. Moravec -1:26,9 (2), 31. Soukup -2:05,3 (3), 44. Krčmář (všichni ČR) -2:31,4 (2).

Průběžné pořadí SP (po 11 z 25 závodů): 1. M. Fourcade (Fr.) 496 b., 2. Šipulin (Rus.) 433, 3. Svendsen (Nor.) 372, 4. Schempp 369, 5. Fak (Slovin.) 365, 6. J. Bö 360, 7. Moravec 338, ...10. Šlesingr 241, 44. Soukup 54, 54. Krčmář 32, 56. Krupčík (ČR) 28.