ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Rybář byl jmenován biatlonovým šéftrenérem, týmy se tvoří

Velikost textu:

Praha - Ondřej Rybář se stal šéftrenérem biatlonových reprezentací. Úspěšného kouče mužů a v uplynulé olympijské zimě i Gabriely Soukalové do nové role jmenoval výkonný výbor biatlonového svazu. "Teď jde o to, jak se postaví týmy. Hledáme, jak vše poskládat, aby to fungovalo co nejlíp," řekl Rybář.

Ondřej Rybář
Ondřej Rybář

Rybář stojí za výrazným vzestupem biatlonistů, kteří v čele s Ondřejem Moravcem, Michalem Šlesingrem a Jaroslavem Soukupem vozili medaile z mistrovství světa a vše vyvrcholilo v únoru na olympijských hrách v Soči. V Rusku vybojoval Moravec dva individuální cenné kovy a Soukup se Soukalovou přidali po jednom. Všichni tři doplněni o Veroniku Vítkovou byli navíc také členy stříbrné smíšené štafety.

Po sezoně Rybář řekl, že od mužů a Soukalové odejde, aby měl víc času věnovat se rodině. "Na svých rozhodnutích nic neměním," potvrdil. Proto svaz hledal, jak Rybáře využít, a post šéftrenéra se nabízel. "V prvé řadě si chci odvést svoji práci, aby to k něčemu směřovalo. Věřím, že šéftrenér kryje záda hlavním trenérům a připravuje jim potřebné věci, ale situace se vyvíjí a uvidíme, co pozice přinese," řekl.

V uplynulých čtyřech letech vedl Rybář biatlonisty a od loňského léta i Soukalovou, předtím působil také u žen. Od roku 2010 připravoval ženy Jindřich Šikola.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.