SP Brazílie

Závod s hromadným startem Vítkové vyšel, triumfovala Domračevová

Pokljuka - Biatlonistka Veronika Vítková předvedla nejlepší výkon poolympijské části sezony, když v závodě s hromadným startem obsadila 11. příčku. V závodě kralovala trojnásobná olympijská vítězka ze Soči Běloruska Darja Domračevová. Druhá skončila vítězka sobotní stíhačky Finka Mäkäräinenová, třetí dojela Ruska Zajcevová.

Vítková po první čisté položce jela v čele, ale ve zbylých třech vždy jeden terč minula, proto skončila o místo za elitní desítkou. "Trošku to je zklamání v tom, že jsme si říkali o umístění do desátého místa, ale k tomu chyběla jedna přesná rána. Na druhou stranu jsem hodně spokojený. Ještě večer jsme řešili, jestli Veronika vůbec nastoupí, protože na ni skočila viróza," řekl trenér Jindřich Šikola.

V průběžném pořadí zůstala Vítková osmá. Gabriela Soukalová ve Slovinsku kvůli nemoci nestartovala a klesla ze čtvrté na sedmou příčku v seriálu. Světový pohár bude pokračovat od 13. března ve finském Kontiolahti.

Ženy - závod s hromadným startem (12,5 km):

1. Domračevová (Běl.) 36:16,4 (2), 2. Mäkäräinenová (Fin.) -22,2 (2), 3. Zajcevová (Rus.) -35,9 (1), 4. Kuzminová (SR) -1:06,4 (3), 5. Eckhoff (Nor.) -1:12,2 (2), 6. Viljuchinová (Rus.) -1:21,9 (2), 7. Skardinová (Běl.) -1:26,5 (2), 8. Bergerová (Nor.) -1:29,1 (4), 9. Džymová (Ukr.) -1:34,4 (2), 10. Kalinčiková (Běl.) -1:41,6 (2), 11. Vítková (ČR) -1:50,7 (3).

Průběžné pořadí SP (po 16 ze 22 závodů): 1. Mäkäräinenová 601, 2. Bergerová 587. 3. Domračevová 571, 4. Eckhoffová 465, 5. Valj Semerenková (Ukr.) 429, 6. Henkelová (Něm.) 428, 7. Soukalová 426, 8. Vítková 401, ...59. E. Puskarčíková 42, 72. Tomešová 21, 81. Landová (všechny ČR) 14.