ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina

Ženská štafeta byla na ME v biatlonu dvanáctá, muži doběhli devátí

Velikost textu:
aktualizováno 4. 2. 2014 16:14

Nové Město na Moravě - Českým štafetám se závěrečný den biatlonového mistrovství Evropy v Novém Městě na Moravě nevydařil. Mužské kvarteto ve složení Lukáš Kristejn, Matěj Krupčík, Michal Žák, Michal Krčmář obsadilo deváté místo, Lenka Šlechtová, Nikola Bitnarová, Simona Maříková a Anna Puskarčíková byly na trati dostiženy a skončily předposlední, dvanácté. Tituly získali Rakušané a Bělorusky.

Od mužů se čekal lepší výsledek a olympionik Krčmář k němu zpočátku mířil. Štafetu převzal na sedmém místě a po neomylné položce vleže se o jednu pozici posunul. Pokazil ale střelbu vestoje, po níž musel na dvě trestná kola.

"Nedokážu si ten kolaps vysvětlit. Něco podobného se mi ve štafetě ještě nestalo. Mrzí mě, že jsem to klukům zkazil," litoval Krčmář. Je přesvědčený, že pokud by nastoupil do štafety v Soči, podobný výkon nezopakuje. "Do závodu bych šel s čistou hlavou. Dnešní nezdar žádný dopad mít nebude," řekl.

Češky hlavně nabíraly zkušenosti

V českém týmu zůstala pouze jedna žena Šlechtová, neboť Lea Johanidesová dnes ráno odletěla na olympijské hry do Soči. Za této situace postavil trenér Jiří Holubec na další úseky juniorky Bitnarovou s Puskarčíkovou a věkem teprve dorostenku Maříkovou.

"Dlouho jsme zvažovali, zda štafetový běh obsadíme. Nakonec jsme se rozhodli, že dáme příležitost mladým závodnicím získat zkušenosti. V dnešním větrném počasí to měly hodně těžké," poznamenal Holubec.

Závod nejlépe rozběhly favorizované Rusky, jenže už na druhém úseku se propadly až na šesté místo. O výsledku se rozhodlo na posledním úseku. Bělorusky vybíhaly na trať až sedmé s půlminutovou ztrátou na vedoucí Němky. Finišmanka běloruské štafety Nastasija Kalinová nemusela na rozdíl od soupeřek na trestné kolo a dobrou střelbu proměnila ve vítězný závěr.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.