ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Mužskou štafetu opanovala Francie, biatlonistky nedojely

Velikost textu:
aktualizováno 19. 1. 2014 19:04

Anterselva - Štafeta českých biatlonistů Michal Šlesingr, Tomáš Krupčík, Jaroslav Soukup a Ondřej Moravec skončila dvanáctá v posledním závodu světového poháru před olympijskými hrami v Soči. V Anterselvě vyhráli nejlépe střílející Francouzi před Švédskem, třetí dojelo kvarteto Německa. Do ženské štafety šla česká reprezentace s kvartetem Veronika Vítková, Jitka Landová, Eva Puskarčíková a Gabriela Soukalová. Ta kvůli neúčasti ve stíhačce v italské Anterselvě klesla z prvního na čtvrté místo v hodnocení SP. Závod byl však kvůli husté mlze během druhého úseku organizátory zrušen.

Michal Šlesingr
Michal Šlesingr

Štafeta mužů odstartovala po zlepšení podmínek o půl hodiny později oproti plánu a Šlesingr s Krupčíkem nezačali dobře. Po první půlce bylo Česko čtrnácté s odstupem téměř tři a půl minuty za nejlepšími. Soukup vytáhl české barvy o dvě místa výše a Moravec projel cílem dvanáctý se ztrátou přes čtyři minuty na Francii. Jen na střelnici svěřenci trenéra Ondřeje Rybáře ztratili na vítěze přes minutu a půl.

Pro biatlonisty je dvanácté místo nejhorším výsledkem v sezoně. V německém Ruhpoldingu dojeli před deseti dny pátí a v předešlých závodech byli sedmí a devátí. Závěrečnou přípravu na olympiádu absolvují muži ve slovinské Pokljuce.

Ondřej Rybář, trenér mužské reprezentace:

"Výsledkově bych to vyhodnotil jako velký propadák. Ale jinak máme za sebou hodně dobrou sezonu, proto mě jedno kolo světového poháru a jedné štafety nepřimějí dělat ukvapené závěry. Navíc Ondra Moravec tu předvedl dobré výsledky, Tomáš Krupčík si zajel osobní maximum a Jarda Soukup odvedl vysoký standard."

Šlesingr hned na úvodní položce ztratil kontakt se špičkou a posléze přiznal, že se po čtyřech sestřelených terčích už na poslední ránu nesoustředil. "Hlavou už jsem byl asi napřed, na trati. Můj výkon nebyl nic moc a ani lyže mi nepomohly," uvedl.

Biatlonistům tentokrát nejely lyže. "Může se stát, že se promaže. Nebyli bychom první tým, kterému se to stalo. Často servis chválíme, tak proč i neříci, že se nám to i nepovedlo," poznamenal Rybář.

Muži - štafeta 4x7,5 km: 1. Francie (S. Fourcade, Boeuf, Beatrix, M. Fourcade) 1:14:34,1 (0 tr. okruhů + 4 dobíjení), 2. Švédsko (Arwidson, Ferry, Lindström, Bergmann) -2,6 (1+5), 3. Německo (Lesser, Birnbacher, Peiffer, Schempp) -38,8 (1+10), 4. Norsko -1:34,6 (2+11), 5. Rakousko -2:33,4 (0+8), 6. Kanada -2:41,4 (2+11), ...12. ČR (Šlesingr, Krupčík, Soukup, Moravec) -5:05,9 (0+9).

Ženskou štafetu rozjela Veronika Vítková, která na svém úseku upadla a nakonec předala devátá s odstupem dvaceti sekund za vedoucím Ruskem. Jitce Landové se nepovedla položka vleže, musela na trestné kolo a klesla na 17. místo.

Než dojela Landová na střelbu vstoje, rozhodčí závod kvůli mlze, která padla na stadion, zastavili. Eva Puskarčíková ani Gabriela Soukalová se na trať už nedostaly. Poslední závod před olympijskými hrami v Soči tak biatlonistky nedojely.

"Opravdu není vidět k terčům. Šlo o bezpečnost, o fair play a závod se musel zrušit," řekl trenér Jindřich Šikola. "A co se týče našeho vystoupení, tak jsem docela rád, protože se to pro nás nevyvíjelo dobře," dodal kouč.

V této sezoně byl závod žen předčasně ukončen už podruhé. Poprvé se tak stalo v prosinci ve švédském Östersundu, kde byl kvůli silnému větru ve dvou třetinách zastaven stíhací závod. Muži se tam na trať vůbec nevydali.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.