ČTsport

ČTsport
středa 19. září 2018 Zita
SP v biatlonu

Dramatický sprint vyhráli Schempp s Hoferem, Moravec sedmnáctý

Velikost textu:
aktualizováno 17. 1. 2014 19:11

Anterselva – Poslední sprint biatlonistů před olympijskými hrami v Soči vyhráli společně Němec Simon Schempp a domácí Lukas Hofer. Stoupající formu německých biatlonistů potvrdil třetím místem Arnd Peiffer. Z Čechů se nejvíce dařilo sedmnáctému Ondřeji Moravcovi, který neudělal na střelnici ani jednu chybu. O lepší místo v cíli jej však obral pád ve sjezdu v posledním kole. Bezchybně střílel i pětadvacátý Tomáš Krupčík.

Ondřej Moravec
Ondřej Moravec

Do sobotní stíhačky postoupil ještě Jaroslav Soukup na 46. místě. Do šedesátky postupujících se nevešli Michal Šlesingr (68.) ani Michal Krčmář (94.). Moravec dokázal přesně střílet, ale ve vyšší nadmořské výšce měl až 36. běžecký čas, proto se do elitní desítky nevešel.

Moravcův pád do hlubokého sněhu, kam ho poslalo podklouznutí na ledové plotně v ostré zatáčce po výjezdu z lesa, sledoval na velkoplošných obrazovkách celý stadion. "Byl jsem jako malej kluk. Chtěl jsem to vzít co nejkratší cestou, přemýšlel jsem zbytečně dopředu a nesoustředil se na to, co mám dělat," zlobil se Moravec.

"Navíc jsem si vyrval hůl a nemohl ji nandat, jelikož mám takový nacvakávací systém. Musel jsem to profouknout a podařilo se mi to asi až napotřetí. Ztratil jsem minimálně patnáct sekund, ale spíš ještě víc," litoval. Radost mu udělala alespoň střelba. "Stojku jsem odstřílel nečekaně v rytmu na jeden nádech. S tím jsem spokojený, protože tady je to hrozně těžké, výška dělá velké divy," uvedl.

Závod se ve vysoké nadmořské výšce snažil rozjet rozumně, aby mu zůstaly síly i do závěrečného okruhu. "Tady v Anterselvě se to vyplatí. Měl jsem na to o desítku bojovat, vím, že na mezičasech jsem jí byl hodně blízko, hlásili mi to. Jenže pád mě úplně rozhodil a ten konec se mi jel hodně divně," konstatoval.

Ani Schempp neminul žádný terč a v cíli figuroval na samostatném prvním místě o tři desetiny před Hoferem, který měl za sebou jedno trestné kolo. Po přezkoumání časomíry se zjistilo, že těsně před Schemppem projel cílem Šlesingr a časomíra mu započítala jeho čas. Po dodatečné korekci výsledků tak vyhráli Schempp s Hoferem společně. Třetí skončil další Němec Arnd Peiffer.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.