ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav

Biatlon je nevyzpytatelný, ale snad všechno klapne, přeje si Moravec

Velikost textu:

Praha – To, že by byl olympijskou nadějí na medaili, si raději biatlonista Ondřej Moravec nechce připouštět. Se svými výsledky v sezoně je však zatím maximálně spokojen a doufá, že by v Soči mohl překvapit. "Ten náš sport je hrozně nevyzpytatelný, medaili tam může získat třicet lidí," uvedl devětadvacetiletý reprezentant.

Ondřej Moravec
Ondřej Moravec

Moravec je rád, že se mu výsledkově podařilo navázat na loňskou sezonu. Naposledy se v závodu v Oberhofu blýskl pátým místem. "Doufám, že to ještě aspoň měsíc a půl vydrží. Olympiáda je pořád daleko, nějaký trénink nás ještě čeká, takže doufám, že to všechno klapne," řekl v rozhovoru pro Českou televizi.

V Soči by byl spokojen s umístěním do osmého, desátého místa. "To bych považoval za velice dobrý výsledek. V koutku duše bych medaili chtěl, ale reálně to vidím takhle," řekl Moravec, podle nějž se rok od roku prudce zvyšuje konkurence.

"V biatlonu se na tu medaili klepe třicet lidí, takže bych úplně netvrdil, že bych byl nějaká velká olympijská naděje. Ale třeba loni jsme tenhle tlak měli na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě, takže tlak by neměl být problém," zdůraznil Moravec.

V Soči už závodil, takže ví, že tamní tratě jsou extrémně těžké. "Hlavně po fyzické stránce. Je tam hodně zatáček, nebezpečné sjezdy, ale mně vlastně vyhovovaly, jezdilo se mi tam výborně. Doufám, že letos to nebude jinak," uvedl.

Umělé osvětlení za problém nepovažuje. "Takových závodů míváme poměrně dost, pro nás to není žádná novinka. Navíc Rusové nic nepodcení. Loni tam bylo tolik světla, že bylo vidět snad lépe než ve dne. Pokud tam nebude problém s mlhou, tak je umělé osvětlení v pohodě."

Bývalý biatlonista a spolukomentátor ČT sport Roman Dostál s Moravcem souhlasí, obává se však tamních změn počasí. "Hlavně aby kvůli servisu nebyly moc velké. Je to přímořské město," řekl účastník zimních olympiád v letech 2002 a 2006. "Nejdůležitější ale bude, aby závodníkům vydrželo zdraví a byli připraveni po psychické stránce. Budou rozhodovat drobnosti," dodal.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.