ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk

Jarní Oberhof se sněhem z Gelsenkirchenu biatlonu nepřeje

Velikost textu:

Oberhof (Německo) – Světový pohár v biatlonu pokračuje v německém Oberhofu sprinty mužů a žen. Podobně jako při Tour de Ski na sklonku minulého roku není v Oberhofu dostatek sněhu a závody se mohou uskutečnit jen zásluhou zásob ze Schalke areny v Gelsenkirchenu, kde se jela biatlonová exhibice. V závodech se představí celá světová špička, svou premiéru v této sezoně si odbude i Michal Šlesingr. Přímé přenosy nabídne ČT sport a náš web. Sprint mužů sledujte od 15:10, ženský závod pak od 17:55.

Michal Šlesingr
Michal Šlesingr

Celou střední Evropu sužuje nedostatek přírodního sněhu a příliš vysoké teploty, které neumožňují umělé zasněžování. Oberhof není výjimkou. Počasí zavinilo, že sprint mužů se pojede velmi netradičně. Díky sněhu z arény v Gelsenkirchenu pořadatelé připravili okruh dlouhý 2,5 kilometru. Po prvním okruhu odstřílejí biatlonisté v poloze vleže, na stojku se však dostanou až po dalších dvou okruzích. Jeden okruh jim pak zůstane do finiše.

Ti nejlepší se vydají na trať s nízkými čísly. Vše odstartuje Jaroslav Soukup s číslem jedna, Ondřej Moravec poběží se čtyřkou. Lídru světového poháru Martinu Fourcadovi byla přisouzena osmnáctka a překvapení podniku v Le Grand Bornard Johannes Thingnes Boe ponese čtyřiadvacítku.

Šlesingr má premiéru

Kromě Michala Krčmáře (28) a Tomáš Krupčíka (77) poběží s dvaasedmdesátkou poprvé v letošní sezoně i Michal Šlesingr. Kvůli zánětu průdušek vynechal loňské tři části seriálu. "Na závodění se určitě těším. Ovšem Oberhof jako takový nemám úplně v oblibě," uvedl. "Navíc vím, že první závody po velké pauze vždy hodně bolí. Ve finále ale věřím, že se rozzávodím před těmi akcemi, kde už by to mělo stát za to," prohlásil pro Český rozhlas.

Šlesingr je rád, že na něj před olympijskými hrami nebude upřena příliš velká pozornost. Podle výsledků přípravy se před závody v Oberhofu vyjadřuje mírně optimisticky. "Měly by ukázat, jak si stojím, jak moc mě ten výpadek zasáhl. Snad ne moc. Před odjezdem jsme jezdili rychlé tréninky a nebylo to špatné. Nechci mluvit o umístění," uvedl pro iDNES.cz.

Ve sprintu žen vyrazí české trio Eva Puskarčíková, Veronika Vítková a vedoucí žena světového poháru Gabriela Soukalová v těsném závěsu s čísly tři až pět. Právě Soukalová si do rozbředlého sněhu moc šancí nedává. "Sníh je těžký, hluboký, boří se. Nejede mi to, dělám asi i chyby v technice. Potřebuji pod nohama beton, abych mohla využít sílu nohou. Tady to je jako na lodi, když vám někdo vezme veslo," uvedla Soukalová pro oficiální web českého biatlonu.

Zdroj: biatlon.cz, ČT sport, iDNES

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.