ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Biatlonistkám odvál úvodní závod silný vítr

Velikost textu:
aktualizováno 27. 11. 2013 18:10

Östersund – Úvodní individuální závod biatlonistek v sezoně se dnes neuskuteční. Ve švédském Östersundu závodnicím nepřálo počasí, vanul příliš silný vítr a areálem se prohnala sněhová bouře. Na premiéru si tak české trio Gabriela Soukalová, Veronika Vítková a Barbora Tomešová bude muset počkat do čtvrtka. Startovat by se mělo ve 13:15, poté pojedou muži. Přímé přenosy odvysílá ČT sport a náš web.

Veronika Vítková při střelbě vestoje
Veronika Vítková při střelbě vestoje

V individuálních závodech může startovat pět českých závodnic. Na startu však měla být dnes jen trojice. Jitka Landová byla kvůli porušení bezpečnostních pravidel během úterního tréninku ze závodu diskvalifikována. Pátá reprezentantka se k týmu připojí až podle výsledků v IBU Cupu na druhé kolo světového poháru.

Landová včera absolvovala intervalový trénink se střelbou po jedné ráně. "Jitka po ráně otevřela závěr, nábojnice jí vyskočila, ale už neudělala druhou část běžné operace, nevyjmula zásobník z komory," vysvětlil trenér Jindřich Šikola. Všechno zlé je pro něco dobré. "Je to pro nás velké ponaučení. Na druhou stranu, v konečném důsledku jsem rád, že jsme tento trest dostali nyní, a nikoliv na mnohem významnější akci," dodal Šikola.

přehrát video
Větrná smršť v Östersundu
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.