ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Čtyřicetiletý Björndalen po olympijské sezoně skončí

Velikost textu:

Oslo - Legendární norský biatlonista Ole Einar Björndalen oznámil, že po nadcházející olympijské sezoně ukončí kariéru. Na hrách v Soči mu bude 40 let. "Chtěl jsem pokračovat až do roku 2016, kdy bude mistrovství světa v Oslu, a zlato ze štafety v Novém Městě mě povzbudilo. Ale pak jsem si to rozmyslel," řekl norské televizní stanici NRK Björndalen.

Ole Einar Björndalen
Ole Einar Björndalen

V únoru na Vysočině pomohl Nor k triumfu mužské štafety a získal devatenáctou zlatou medaili ze světového šampionátu. Z MS má i 11 stříbrných a devět bronzových cenných kovů. Na olympijských hrách triumfoval pětkrát a přidal čtyři stříbra a jeden bronz.

V Soči může Björndalen vyrovnat či překonat medailovou sbírku slavného krajana Björna Dählieho, jenž na OH vybojoval dvanáct medailí, z toho osm zlatých, a je nejúspěšnějším sportovcem v historii zimních olympiád.

"Mám nějaké plány do budoucnosti, ale ještě si nejsem stoprocentně jistý, co budu dělat. V klidu si to promyslím. V příští sezoně ještě budu určitě biatlonistou a chci si tu poslední sezonu co nejlépe užít," prohlásil Björndalen, jenž vyhrál šestkrát světový pohár a nasbíral 93 vítězství v jednotlivých závodech. V roce 2006 dokázal ve švédském Gällivare triumfovat i v závodu SP běžců na lyžích.

 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.