ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan
SP v Ruhpoldingu

Čeští biatlonisté skončili až 13., vyhráli Francouzi

Velikost textu:
aktualizováno 10. 1. 2013 20:59

Ruhpolding - Čeští biatlonisté Michal Šlesingr, Ondřej Moravec, Tomáš Krupčík a Jaroslav Soukup obsadili ve štafetě světového poháru v Ruhpoldingu po špatném prvním úseku třinácté místo. Závod na 4x7,5 km vyhráli Francouzi před Norskem a Rakouskem.

Michal Šlesingr
Michal Šlesingr

Na umístění reprezentantů se výrazně podepsal nepovedený úvodní úsek, v němž Šlesingr musel po druhé střelbě na dvě trestná kola a předával až na předposlední 25. příčce. Moravec s Krupčíkem a Soukupem se sice dokázali postupně posunout až na devátou pozici, finišmanovi českého týmu ale nevyšla poslední střelecká položka, po které se propadl na konečné třinácté místo.

"Až na Ondru Moravce dnes nesedl závod celému týmu," uvedl trenér Ondřej Rybář v tiskové zprávě. "Načal to Michal, který nezvládl stojku, pak navíc ještě spadl a nabral další ztrátu. Tomáš Krupčík odešel běžecky už ve druhém ze tří kol a Jarda a jeho stojka, to byl také velký a nekonečný propadák," přidal.

Francouzská čtveřice ve složení Simon Fourcade, Jean Guillaume Beatrix, Alexis Boeuf a Martin Fourcade porazila druhé Norsko o 9,4 sekundy, třetí Rakušané byli o další tři desetiny pomalejší. Česká štafeta na první místo ztratila tři minuty a 48 sekund a nenavázala na středeční senzační bronz žen.

Rybář je přesvědčen, že navzdory neúspěchu ve štafetě se biatlonisté v dalších závodech opět prosadí. "Je třeba nahlas upozornit na chyby a na to, co bylo špatně. Před sebou máme další závody a na ty se musíme koncentrovat. Všichni začínají zase na startu a budou mít stejnou šanci uspět. I naši kluci, kteří budou opět bojovat o co nejlepší výsledek. O tom jsem přesvědčen," prohlásil.

Výsledky mužské štafety v Ruhpoldingu

1. Francie (S. Fourcade, Beatrix, Boeuf, M. Fourcade) 1:13:11,2 (0 tr. okruhů + 3 přebíjení)

2. Norsko (Birkeland, Bö, L'Abee-Lund, Svendsen) -9,4 (0+8)

3. Rakousko (Eder, Pinter, Landertinger, Sumann) -9,7 (0+9)

4. Německo -21,0 (0+3)

5. Rusko -1:34,7 (0+8)

6. Švédsko -1:39,5 (0+13)

13. ČR (Šlesingr, Moravec, Krupčík, Soukup) -3:48,1 (2+9).

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.