ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita
SP v Ruhpoldingu

České biatlonistky vybojovaly ve finiši šokující třetí místo

Velikost textu:
aktualizováno 9. 1. 2013 21:50

Ruhpolding – České kvarteto biatlonistek ve složení Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Kristýna Černá a Veronika Zvařičová dojelo v německém Ruhpoldingu na senzačním třetím místě. Zvítězily Norky před Ruskami.

Kristýna Černá předává štafetu Veronice Zvařičové do posledního úseku
Kristýna Černá předává štafetu Veronice Zvařičové do posledního úseku

Největší překvapení

"To je největší překvapení mojí trenérské kariéry. Vlastně to není překvapení, to je šok," prohlásil nevěřícně reprezentační trenér žen Jindřich Šikola. "Všem čtyřem holkám děkuji, všem se klaním a všechny chválím," řekl.

Na prvních dvou úsecích držely české hvězdy Vítková se Soukalovou, která nastoupila poprvé po prosincové nemoci, tým podle očekávání ve špičce na medailových pozicích. "Byl to pro mě nejtěžší závod z celé sezony. V plné euforii jsem vlétla do prvního kola, ale po něm jsem trochu musela ubrat, vždyť to pro mě byl první rychlejší běh po nemoci," řekla Soukalová.

Bledá Černá překvapila

Na třetím úseku překvapila devatenáctiletá Černá. Při svém třetím startu v SP mezi elitou zastřílela jen s jedním dobíjením a na šestém místě udržela kontakt s nejlepšími. "Oproti Oberhofu mi tady sedí tratě a také lyže jsem měla skvělé. Za této konstelace to prostě vyjít muselo," uvedla závodnice, která se chystá na juniorský světový šampionát, ale dnešním výkonem si řekla i o nominaci na seniorské MS v Novém Městě.

Šikola přitom Černé příliš nevěřil. "Nečekal jsem, že na třetím úseku přiveze Týna naši štafetu stále v kontaktu se špičkou závodu. Říkal jsem si, vždyť je to juniorka, střílí pomaleji a jako na houpačce... Navíc jsem ji viděl na startu, když jí předávala Gabča Soukalová na druhém místě. Byla úplně bledá. Její výkon dnes rozhodl o tom, že jsme ve finiši mohli bojovat ještě o výborný výsledek. A tím by bylo i šesté místo," řekl.

Zvařičové koncert

V boji o bronz se pak na posledním úseku udržela i Zvařičová. V závěrečné střelbě vestoje sice zaváhala a musela dvakrát dobíjet, na posledním běžeckém úseku ale dokázala porazit finišmanky domácí německé i italské štafety. "Já to nechápu, přijde mi to naprosto neuvěřitelný. Často jsem si říkala: Já a ve svěťáku na bedně? To se nemůže stát. A najednou tam stojím. Jsem z toho vyřízená, je to pecka," smála se Zvařičová.

"Vystoupení Veroniky Zvařičové, to byl koncert. Její zatím životní závod. Přestože to na výsledcích zatím nebylo tolik vidět, Veronika se v této sezoně hodně zlepšila běžecky. Jen ve střelbě ještě není tolik stabilní. Ale to přijde," dodal Šikola.

Výsledky ženské štafety v Ruhpoldingu

1. Norsko (Fenneová, Flatlandová, Solemdalová, Bergerová) 1:08:13,2 hod. (0 trestných kol + 4 dobíjení),

2. Rusko (Glazyrinová, Viluchinová, Šumilovová, Zajcevová) -54,7 (0+1),

3. ČR (Vítková, Soukalová, Černá, Zvařičová) -1:51,8 (0+7),

4. Německo (Horchlerová, Gössnerová, Bachmannová, Henkelová) -1:55,4 (0+9),

5. Itálie -2:03,5 (0+4), 6. Francie -2:05,0 (0+6).

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.