ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra
Světový pohár

V Oberhofu se radovali ruští biatlonisté, Češi osmí

Velikost textu:
aktualizováno 4. 1. 2013 21:18

Oberhof - Čeští biatlonisté Michal Šlesingr, Ondřej Moravec, Tomáš Krupčík a Michal Krčmář doběhli osmí ve štafetě světového poháru v Oberhofu. Závod na 4 x 7,5 km vyhrála ruská štafeta před Norskem a Německem. "Před startem bych toto umístění určitě bral. A po průběhu závodu vlastně také. Kluci neudělali žádné velké chyby a obstáli i v tak improvizované sestavě," řekl reprezentační trenér Ondřej Rybář, který postrádal nemocného Zdeňka Vítka i Jaroslava Soukupa. 

Biatlon
Biatlon

Štafetu z českého pohledu velmi dobře rozjel Šlesinger, který sice hned při první střelbě nabral vinou dvou dobíjení ztrátu 20 vteřin, ale tu postupně dohnal a předal jako druhý 18 vteřin za Ukrajinou. Moravec pozici neudržel a i kvůli trojímu dobíjení se propadl na šesté místo s téměř minutovou ztrátou. "Střelbu ve stoje ale zvládl dobře a nahnal při ní i ztrátu z ležky. Když vleže netrefoval terč ani náhradními náboji, trochu mi zatrnulo. Přitom první čtyři rány měl skvělé," hodnotil trenér. 

Mladíci Krupčík s Krčmářem dohromady dobíjeli pouze třikrát, ale při běhu nestačili. Krupčík ještě šesté místo udržel, ale před Krčmáře se dostali Švédové a Slovinci. "Oba ale obstáli. S přibývajícími zkušenostmi získává Tomáš (Krupčík) na jistotě, a to je dobře. Nebál se tempa rychlých soupeřů a ustál obě položky. Z toho mám radost," chválil Rybář. "Michal nastupoval proti medailistům z mistrovství světa, přitom jezdí hlavně IBU Cup, takže musel být nervózní. Svoji roli zvládl. Věřím, že poznání tempa světového poháru mu v kariéře pomůže," dodal.

O vítězství Rusů rozhodla poslední střelba. Vedoucí Nor Emil Hegle Svendsen třikrát chyboval, zatímco Dmitrij Malyško jen jednou. Rus díky tomu získal desetisekundový náskok, který uhájil až do cíle.

Závod SP v biatlonu v Oberhofu (Německo)

Muži - štafeta 4 x 7,5 km: 1. Rusko (Volkov, Garaničev, Šipulin, Malyško) 1:20:35,7 (0 tr. kol+12 dobíjení), 2. Norsko (L'Abée-Lund, Björndalen, Bjöntegaard, Svendsen) -8,4 (1+8), 3. Německo (Schempp, Lesser, Peiffer, Graf) -39,3 (1+9), 4. Ukrajina -1:01,8 (0+12), 5. USA -1:44,6 (0+11), 6. Slovinsko -2:20,2 (3+12), ...8. ČR (Šlesingr, Moravec, Krupčík, Krčmář) -3:05,2 (0+9).

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.