ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Soukalová nebude po nemoci startovat na SP v Oberhofu

Velikost textu:
aktualizováno 27. 12. 2012 14:29

Nové Město na Moravě - Nepříjemná zpráva v dobře rozjeté sezoně. Druhá žena biatlonového světového poháru Gabriela Soukalová vynechá na začátku ledna závody v Oberhofu. Třiadvacetiletá reprezentantka po virovém onemocnění dobírá antibiotika a bude chybět i na dnešním srazu českého týmu na soustředění v dějišti únorového mistrovství světa v Novém Městě na Moravě.

Gabriela Soukalová
Gabriela Soukalová

Trenér biatlonistek Jindřich Šikola má na marodce i Evu Puskarčíkovou, do společné přípravy se naopak po doléčení zranění vrací Jaroslav Soukup.

Soukalová zazářila při posledních pohárových závodech v Pokljuce, odkud si přivezla kompletní medailovou sbírku včetně premiérového vítězství v kariéře, a v klasifikaci SP je před ní jen Norka Tora Bergerová. V Oberhofu se bude závodit v prvním lednovém týdnu, Soukalová se do seriálu vrátí až při následném dílu v Ruhpoldingu.

"Původně jsme měli v plánu uskutečnit v Novém Městě nominační závody na další část světového poháru. Situace se otočila a nyní mám v první řadě starost, aby se obě reprezentantky co nejdříve uzdravily," řekl Šikola.

Natěšeného Soukupa pochroumaná ruka nebolí

Do týmu mužů se naopak vrací Soukup, kterého o část sezony připravila zranění po těžkém pádu z kola na konci srpna. Po dlouhé rehabilitaci je nyní plný elánu a své úsilí směřuje ke světovému šampionátu, na kterém bude obhajovat bronzovou medaili ve vytrvalostním závodě.

"Situace vypadá nadějně. Od ledna bych mohl začít závodit. Teď na soustředění trenér pořádně uvidí, jak na tom jsem. Cítím se lépe, zraněná ruka už nebolí," řekl Soukup. Scházejí mu ale závodní kilometry, které bude moci v lednu nabrat po Oberhofu a Ruhpoldingu ještě v italské Anterselvě.

 • Jaroslav Soukup
  Jaroslav Soukup autor: Jan Sušánka, zdroj: sportimage
 • Jaroslav Soukup
  Jaroslav Soukup autor: Luboš Pavlíček, zdroj: ČTK

"Teď chci ještě ve čtyřech dnech na konci roku pořádně trénovat. Až samotné závody ale ukážou, jak na tom jsem. Hned napoprvé ale neočekávám žádný super výsledek," dodal Soukup.

Svěřencům trenérů Ondřeje Rybáře a Šikoly poslouží soustředění v Novém Městě k tomu, aby si vyzkoušeli zdejší terén. Pořadatelé už před vánočními svátky připravili okruh o délce 2 500 metrů. "Dnes se sice oteplilo a po poledni bylo až pět stupňů, sněhová vrstva je ale dostatečná," řekl ředitel tratí mistrovství světa Vlastimil Jakeš.

přehrát video
Čeští biatlonisté trénovali v Novém Městě na Moravě

"Vždycky je výhoda znát dokonale domácí podmínky. Od lednového světového poháru se v Novém Městě pozměnila střelnice i trestné kolečko. Závody na mistrovství světa budou večer při umělém osvětlení. Chceme být na všechno připraveni," vysvětlil trenér mužů Rybář.

"Chceme si simulovat podmínky, které budou na mistrovství světa. Budeme střílet dvoufázově a 30. prosince čeká reprezentantky před odjezdem domů kontrolní závod. Už 2. ledna časně ráno odjedeme do Oberhofu," přiblížil Šikola nejbližší program ženské reprezentace.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.