ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Start Jizerské padesátky se kvůli ZOH posunul, zbývá posledních 500 čísel

Velikost textu:

Start letošní Jizerské padesátky proběhne o něco později, než tomu bývalo v minulosti. Hlavním důvodem jsou olympijské hry a kolize televizního programu. Přesto je o legendární závod seriálu dálkových běhů Ski Classics, který slaví jednapadesátý ročník, znovu velký zájem a ze startovních čísel zbývá posledních pět set volných míst. Přímé přenosy závodů nabídne program ČT sport, ČT 2 a web ctsport.cz.

Jizerská padesátka 2017
Jizerská padesátka 2017

Hlavní závod na 50 km klasickou technikou má kapacitu 4800 běžců a 31. ledna končí registrace. "A ještě pět set míst zbývá," řekl David Douša, zástupce pořádající agentury Raul!, a dodal: "Pořád je padesátka chlapskou záležitostí, ale roste počet žen a aktuálně jich je asi pětina z přihlášených."

Největší zájem o start na ČEZ Jizerské padesátce je mezi tuzemskými běžci. Ze zahraničí přijede z 27 států nejvíce Němců, Švédů, Norů a Finů.

Závod se uskuteční během olympiády v Pchjongčchangu, proto pořadatelé posunuli start o půl hodiny. Elitní vlna žen vyrazí na trať v 9:15 a muži v 9:30.

přehrát video
Bauer: Jizerskou padesátku vnímám jako legendární závod

"Posunutí startu bylo jednoduché rozhodnutí. Tohle byla jediná šance, jak být i na ČT sport," vysvětlil Douša. Celý přenos závodu bude na programu ČT2 a jeho konec zároveň poběží také na kanálu ČT sport po skončení hokejového utkání se Švýcarskem.

Výhru mezi ženami bude obhajovat Kateřina Smutná. Loni zvítězila v dresu norského týmu, letos nosí barvy uskupení Lukáše Bauera. "Nemůžeme mít nižší cíl než to zopakovat. Obecně bych si přál, aby forma našich běžců vygradovala, protože padesátka je pro nás šance se ukázat divákům i partnerům," řekl Bauer.

Pro závodníky je nově připravena mobilní aplikace. Běžkařům přinese informace o dopravě a nasměruje je na vybrané parkoviště nebo nabídne autobusový spoj. Ukáže počasí, jak namazat lyže, program, výsledky i fotky a také hru o ceny.

Součástí programu Jizerské padesátky je tradičně i třicítka volnou technikou a klasická pětadvacítka. Program v Bedřichově poběží od 16. do 18. února. "Dohromady na všechny závody je přihlášeno aktuálně 6400 běžců," uvedl Douša.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.