ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Sundby opanoval padesátku na Holmenkollenu a má třetí velký glóbus

Velikost textu:
aktualizováno 11. 3. 2017 15:40

Oslo - Martin Johnsrud Sundby zopakoval loňské vítězství na klasické padesátce na Holmenkollenu a zajistil si tím potřetí v kariéře velký křišťálový glóbus za celkový triumf ve Světovém poháru. 

Martin Johnsrud Sundby
Martin Johnsrud Sundby

Dvaatřicetiletý Sundby si výhrou před domácími fanoušky v Oslu vynahradil zklamání z nedávného mistrovství světa v Lahti, které opouštěl bez individuálního zlata. Světový pohár ovládl Sundby čtvrtý rok po sobě. Triumf ze sezony 2014/15 mu byl však dodatečně odebrán kvůli diskvalifikaci ze dvou závodů za porušení antidopingových pravidel. 

Norský favorit vytvořil v závodu s hromadným startem zhruba od dvacátého kilometru dvojici s Finem Iivem Niskanenem. Svému přemožiteli z klasické patnáctky v Lahti nastoupil asi tři kilometry před cílem a vybudoval si rozhodující náskok. V cíli měl Sundby náskok 9,9 sekundy.

Sprint v cílové rovince o třetí místo vyhrál těsně Rus Alexandr Bessměrtnych před Norem Sjurem Röthem. Mistr světa z padesátky Kanaďan Alex Harvey doběhl šestý. Čeští reprezentanti v Oslu nestartovali.

Světový pohár vyvrcholí příští týden třídílnou finálovou sérií v Québecu. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.