ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Smutná prohrála bitvu o triumf na La Sgambedě v dramatickém finiši

Velikost textu:
aktualizováno 3. 12. 2016 16:08

Livigno – Kateřina Smutná skončila druhá v La Sgambedě na 30 km v seriálu dálkových běhů Visma Ski Classics. Česká reprezentantka, která jezdí v dresu Teamu Santander, ve finiši v Livignu prohrála se Švédkou Brittou Johanssonovou-Norgrenovou o 1,3 vteřiny. Nor Tord Asle Gjerdalen vyhrál závod mužů před Rusem Iljou Černousovem, který je v týmu Lukáše Bauera Pioneer Investments. Třetí dojel Nor Petter Eliassen. Nejlepším z českých běžců byl dvacátý Jiří Ročárek z Atlas Craft Team

Kateřina Smutná
Kateřina Smutná

Smutná zvítězila před týdnem v prologu ve švýcarské Pontresině a na výhru útočila i v La Sgambedě. Johanssonová-Norgrenová ale získala necelé dva kilometry před cílem malý náskok, který sice Smutná ještě stáhla, ve finiši už ale neměla síly. "Norgrenová byla tentokrát lepší. Snažila jsem se, co to šlo, ale v posledních sto metrech už jsem nedokázala zaútočit," uvedla Smutná na webu Ski Classics. Z dalších českých závodnic se do desítky vešla devátá Adéla Boudíková z Atlas Craft Teamu. Sandra Schützová ze Silvini Madshus týmu byla dvanáctá.

přehrát video
Dramatický souboj ve finiši mezi Smutnou a Johanssonovou-Norgrenovou

Bauer absolvoval první závod seriálu dálkových běhů v sezoně, ale v čele se neobjevil. Dojel až 43., jelikož vybral špatné lyže. "Chybou jsem znehodnotil výborný výběr vosku servismanů. Bylo to trápení. Jenže už před závodem jsem žertoval, že jsem šéf týmu a mám lidi na to, aby oni dělali výsledky. Takže moje zklamání je vykoupeno nadšením z výsledků ostatních," řekl Bauer.

Radost měl z výkonu Černousova, kterého angažoval do svého týmu nově. "Je to naprostá bomba. Senzace! Nevím, jestli nějaký jiný závodník ze Světového poháru vstoupil do Ski Classics takhle bryskně," uvažoval Bauer. Seriál Ski Classics bude pokračovat 4. ledna, kdy je na pořadu čínská obdoba Vasova běhu. V Čchang-čchunu se pojede závod na 50 km.

La Sgambeda, závod Ski Classics v dálkovém lyžování na 30 km klasicky v Livignu:

Muži: 1. Gjerdalen (Nor./Team Santander) 1:09:59,3, 2. Černousov (Rus./Team Pioneer Investments) -1,3, 3. Eliassen (Nor./Team LeasePlan) -2,7, 4. Pedersen (Nor./Team BN Bank) -3,7, 5. Impola (Švéd./Team Serneke) -4,5, 6. Dahl (Nor./Team United Bakeries) -5,0, ...20. Ročárek (ČR/Atlas Craft Team) -19,7, 22. Řezáč (ČR/Silvini Madshus) -21,7, 25. Novák (ČR/Atlas Craft Team) -1:11,4, 25. Šrail (ČR/Team Pioneer Investments) -2:01,6, 35. Ondrášek (ČR/Atlas Craft Team) -2:26,8, 42. Pšenička (ČR/Silvini Madshus) -3:31,0, 43. Bauer (ČR/Team Pioneer Investments) -3:33,6.

Ženy: 1. Johanssonová-Norgrenová (Švéd./Lager 157 Ski Team) 1:23:25,9, 2. Smutná (ČR/Team Santander), 3. Lindborgová (Švéd./Team Serneke) -17,4, 4. Bonnerová (Švýc./Gel Intérim Rossignol) -41,7, 5. Slindová (Nor./Team United Bakeries) -45,0, 6. Korsgrenová (Švéd./Team LeasePlan) -1:09,3, ...9. Boudíková (ČR/Atlas Craft Team) -2:10,9, 12. Schützová (ČR/Silvini Madshus) -3:24,2.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.