ČTsport

ČTsport
neděle 19. srpna 2018 Ludvík

Bauer se opět zranil a zmešká úvod Světového poháru

Velikost textu:

Praha - Běžec na lyžích Lukáš Bauer vynechá úvodní závody Světového poháru ve finském Kuusamu, kde v pátek začne soutěžní sezona. Důvodem je zranění žeber, které si přivodil na tréninku ve švédském Gällivare. Bauer má za sebou kvalitní letní přípravu, ale koncem října si zlomil palec levé ruky. Stříbrný medailista z klasické padesátky teprve minulý týden sundal sádru a chystal se na úvod sezony, ale dva dny poté upadl při tréninku.

Lukáš Bauer
Lukáš Bauer

"Neukončil jsem smolnou šňůru a rozsekal jsem se," řekl Bauer. "Jeli jsme v tréninku sprint, já jsem se chtěl pořádně rozzávodit, tak jsem se tam strkal s Dušanem (Kožíškem), a když mi odjížděl, zariskoval jsem," vyprávěl Bauer. Při sjezdu upadl na hranu hromady umělého sněhu a narazil si stehenní sval a hlavně bok.

Vážnějším potížím nic nenasvědčovalo, ještě dva dny po nehodě Bauer trénoval. Ale potom ho při jednom ze záběrů při tréninku rychlosti píchlo v oblasti žeber. "Koňary mi nevadily, ale v těch žebrech mě píchlo dost. Nebyl jsem schopen jet svižně," postěžoval si Bauer.

Lukáš Bauer: "Nejsem na umření, ale není to na závodní lyžování. Sice se z toho nehroutím, ale problémem je každý vynechaný závod."

přehrát video
Bauer do startu sezony nezasáhne

Šel proto hned ve Švédsku na vyšetření, které nepotvrdilo zlomeninu. Dal si den volna, což mu prý pomohlo, nikoliv však zásadně. "Už s tím zlomeným palcem to bylo na hraně, jestli Kuusamo stihnu. A pak místo toho, abych doháněl rychlé tréninky, seděl jsem doma na zadku," konstatoval Bauer.

Vážně ohrožen je také úvodní díl série dálkových běhů Ski Classics, která o dalším víkendu začne závodem La Sgambeda v italském Livignu. "Nejspíš je to taky pasé, jedině, že by se to dalo nějakým zázrakem rychle dohromady. Ale nechci předbíhat," řekl.

V nové sezoně jsou jeho cíle jasné - Tour de Ski na přelomu roku a závody v Novém Městě na Moravě v druhé polovině ledna. "To je hlavní, na to se musím dát do pořádku. Nechci se jen účastnit," dodal osmatřicetiletý lyžař.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.