ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan
MS v klasickém lyžování

Bauera čeká nejdůležitější den sezony. Na padesátce touží po medaili

Velikost textu:

Falun (Švédsko) Ve 13:30 vyrazí Lukáš Bauer ve Falunu do svého nejspíš posledního závodu na mistrovství světa v kariéře. Na klasické padesátce s hromadným startem chce zasáhnout do bojů o nejvyšší mety, na což se připravuje celou zimu. Sedmatřicetiletý Bauer záměrně vynechal Tour de Ski a kvůli nemoci jel jen minimum závodů světového poháru. Do Falunu přijel před týdnem, formu naznačil sedmým místem ve středeční volné patnáctce a poprvé se omluvil ze štafety. Přímý přenos vysílá ČT sport a náš web.

Lukáš Bauer
Lukáš Bauer

"Všechno jsem na ni (padesátku) vsadil a jednoznačně do ní jdu s tím, že to je to, proč mě budou plácat po ramenou, nebo proč mě zastřelí," řekl Bauer včera. "Jednoznačně jsem si za tohle zodpovědný. Je to pro mě závod Z a den D."

Myšlenky na zlato zapovězeny

Chce bojovat o mety nejvyšší, ale nemyslí si, že se může prohlašovat za jasného favorita na vítězství. "Chci se o to porvat. Jsem připravený a v koutku duše doufám, že by mohla padnout medaile. To určitě. To se nebojím říct, to si tam napište. Ale že bych tady byl favoritem na vítězství, to si myslím, že nejsem," řekl Bauer.

Z mistrovství světa má trojnásobný olympijský medailista stříbro z klasické patnáctky v Liberci 2009. Padesátku zajel nejlépe v Sapporu 2007, kde skončil pátý, ve světovém poháru byl o rok později v Oslu druhý, ale to se bruslilo. Na olympiádě byl na klasické padesátce nejvýš osmý v Salt Lake City 2002.

Rok bez závodní padesátky

Před cestou do Falunu se Bauer osamocen připravoval v lesích okolo Langbergetu. A tam si začátkem února se svým servismanem Vítem Zahulou nanečisto padesátku vyzkoušel. I s přezouváním lyží, které je dvakrát během závodu povoleno. "Nemohl jsem absolvovat Jizerskou 50 ani Marcialongu, takže pak přišla možnosti absolvovat nějaký v uvozovkách trénink a pokusit se skoro v závodním tempu jet takhle dlouho," vysvětlil Bauer.

Určil si limit dvě hodiny, ale nakonec jel o něco déle. "Za tu dobu jsem ujel asi pětačtyřicet kilometrů a to bylo asi jediné, co speciálnějšího jsem mohl pro tu padesátku s ohledem na zdravotní komplikace udělat. Nemyslím si, že by mi to něco řeklo, ale samozřejmě si to při tom vyzkoušíte."

Poslední mistrovství?

Bauer je na desátém mistrovství světa a nejspíš na posledním. Za dva roky v Lahti už asi nepojede. "V tuhle chvíli to vylučuji a budu strašně rád, když to třeba poruším. Ale v tuhle chvíli to jednoznačně vylučuji," řekl běžec.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.