ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Bauer byl po dvou letech nemocný, v Kuusamu chce bojovat

Velikost textu:

Gällivare - Loni běžec na lyžích Lukáš Bauer vstoupil do světového poháru v Kuusamu vítězstvím. I letos chtěl ve finském středisku mířit vysoko, jeho plány ale narušila v přípravě nemoc. "Cíle byly vysoké i letos, chtěl jsem jet dobře, výborně, ale nemoc mi to trochu zkomplikovala. Teď je to otazník a nemám představu, jak moc dobře nebo moc špatně můžu zajet," řekl Bauer.

Lukáš Bauer v Kuusamu
Lukáš Bauer v Kuusamu

Ze švédského Gällivare, kde absolvoval s reprezentací závěrečné soustředění, se přesouvá do dějiště úvodního podniku SP. "Cíl si extra nedávám, ale vím, že budu bojovat." Antibiotika bral Bauer poprvé po dvou letech. "Z mého pohledu byl rekord vydržet takhle dlouho zdravý. Rýmu jsem měl, to jo, ale nemusel to ničím řešit, natož antibiotiky," řekl sedmatřicetiletý bývalý vítěz světového poháru.

Nemocný byl na začátku soustředění v Gällivare. Asi kvůli souhře okolností, jednou mohla být i cesta letadlem na sever. "Měl jsem pocit, že letím nemocnicí, protože každý v letadle smrkal a kašlal. Mohlo to mít vliv," uvažoval Bauer. Dostal třídenní antibiotika a téměř týden netrénoval. "Měl jsem kašel, cítil to na průduškách, ale neměl jsem teplotu. Což bylo dobře, protože to by bylo na déle," doplnil.

Devět dnů už je zpět na lyžích a začátkem tohoto týdne cítil, že už jezdí bez omezení. Ve středu absolvoval první a poslední rychlý trénink. "Byl lepší, než jsem očekával," překvapilo trojnásobného olympijského medailistu. "Nemoc ale přišla v nevhodnou dobu. Startu se nebojím, ale bude tím ovlivněný, to je jasný."

V neděli v Kuusamu a i za týden v Lillehammeru se běží klasické patnáctky, jeho nejoblíbenější distance. "Závody, který mi seděly. Proto lehce zamrzí, že nemoc přišla před nimi, ale nenaděláš s tím nic," konstatoval Bauer, který v sezoně vynechá etapovou Tour de Ski a bude vše směřovat k mistrovství světa ve Falunu.

přehrát video
Bauer se v Kuusamu těší na oblíbenou patnáctku
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.