ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav
PŘED SOČI

Bauer vynechá Světový pohár v Polsku, raději bude trénovat

Velikost textu:

Praha - Lukáš Bauer vynechá kvůli špatným sněhovým podmínkám nedělní závod Světového poháru v polském středisku Szklarska Poreba, kde měl testovat na trati 15 kilometrů klasickou technikou s hromadným startem svou aktuální formu. Jeho posledním testem před olympijskými hrami v Soči tak bude závod na stejné distanci v italském Toblachu 1. února.

Lukáš Bauer
Lukáš Bauer

Polští organizátoři se potýkají s nedostatkem sněhu, závod se bude konat jen díky tomu, že v tomto týdnu mohli jeden den zasněžovat a dokázali vytvořit okruh o délce 2,7 km. Původně se mělo jet na trati dlouhé pět kilometrů.

"Kolo je zkrácené, navíc lehké s minimální šancí na roztrhání balíku," řekl Bauer. Dokonce se spekuluje o tom, že by se jelo bruslením a nikoliv ve stopě, kterou mají pořadatelé problém udržet kvalitní. "Záměr byl jet závod pro informaci o mém aktuálním stavu, což by se takto obtížně zjišťovalo. Radši zůstanu trénovat v Itálii," vysvětlil.

Kouč Miroslav Petrásek Bauerovi tento krok doporučil. "Ty podmínky jsou tam hrozné, až strašné. Úprava je mizerná, divím se, že se to tam vůbec jede," uvedl Petrásek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.