ČTsport

ČTsport
středa 19. září 2018 Zita
Světový pohár

Na Vysočinu přijede Kowalczyková, Kožíšek chce prorazit

Velikost textu:

Praha - Polská běžkyně na lyžích Justyna Kowalczyková bude největší hvězdou víkendových sprintů světového poháru v Novém Městě na Moravě. Na Vysočině je v areálu dostatek technického sněhu, aby se v sobotu mohly konat soutěže jednotlivců a o den později v rámci Zlaté lyže i sprinty dvojic.

Justyna Kowalczyková
Justyna Kowalczyková

Z českých želízek poženou fanoušci hlavně Aleše Razýma a Evu Vrabcovou-Nývltovou, konečně prosadit se chce Dušan Kožíšek, který by se teoreticky při výborném výkonu mohl ještě dostat na olympijské hry do Soči. Ve sprintu dvojic by měl být závod olympijskou generálkou pro Razýma s Martinem Jakšem. 

Při současných špatných sněhových podmínkách v Evropě se pořadatelům v Novém Městě podařilo vyrobit dvacet tisíc kubíků technického sněhu, který leží v dostatečné vrstvě i délce na trati - muže čeká bruslení na 1 600 metrů a ženy na 1 300 m.

Běžec Aleš Razým
Běžec Aleš Razým

"Pomohla nám inverze, která ležela až nad Novým Městem, a vytrvalé deště naštěstí nepřišly," řekl předseda organizačního výboru Jiří Hamza a dodal: "Ukážeme, že jsem schopni závod připravit i za těžkých podmínek, a třeba se do Nového Města vrátí distanční závody. To je pro nás hlavní cíl do budoucna." 

Do Nového Města na Moravě míří sprinterská elita v čele s vedoucími závodníky pořadí sprintů SP Rusem Nikitou Krjukovem a Němkou Denise Herrmannnovou. Chybět bude Norka Marit Björgenová, ale přijede Polka Justyna Kowalczyková, který vynechala na protest etapovou Tour de Ski a potřebuje závodit.

přehrát video
Kožíšek chce vybojovat nominaci v Novém Městě, sněhu je dost

V sezoně se ve sprintech z českých běžců prosadil nejvýrazněji Razým, který byl na Tour de Ski v semifinále. "Doufám, že na to naváže a Dušan Kožíšek využije šanci, aby mohl bojovat o olympiádu," řekl reprezentační trenér Miroslav Petrásek. 


Kožíšek, třetí v bruslařském sprintu SP v Liberci 2011, se v poslední době trápí a nedaří se mu bodovat. "Mám problém projít sítem kvalifikace. Pokud se mi to povede, tak se o to poperu, protože rozjížďky mám zmáklé dobře," řekl Kožíšek. Do Soči se dostane v případě skvělého výsledku a navýšení české olympijské kvóty.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.