ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Bauer chce před Soči spolupracovat i s Petráskem, s Rusy trénovat nebude

Velikost textu:
aktualizováno 13. 5. 2013 15:35

Praha - Nejlepší český běžec na lyžích Lukáš Bauer se bude na olympijskou sezonu s vrcholem v Soči připravovat v rámci reprezentace a k tomu nadále pod svým osobním německým koučem Jankem Neuberem. Bauerovy plány na spolupráci s dvojicí Rusů padly. Po dvouleté pauze bylo znovu sestaveno reprezentační družstvo žen, které povede Lukáš Krejčí. Uvedl to svazový web.

Lukáš Bauer
Lukáš Bauer

"Absolvuji šest hlavních reprezentačních soustředění z osmi, na kterých budu trénovat pod vedením Míry Petráska a on se mi bude věnovat stejně jako ostatním členům reprezentace. Mimo ně budu i nadále trénovat pod vedením Janka Neubera. Tak mi vznikne prostor pro zařazení takových tréninků, kterým věřím, nebo které bych chtěl absolvovat a které nejsou ve stávajícím tréninkovém systému reprezentace praktikovány," uvedl Bauer na czech-ski.com.

Bývalý vítěz světového poháru Bauer si rozjednal spolupráci s letošním králem etapové Tour de Ski Alexandrem Legkovem a jeho krajanem Iljou Černousovem, kteří se připravují pod švýcarským koučem Retem Burgermeisterem.

Obnovení pošramocených vztahů

Bauerovi se po uplynulé sezoně, ve které skončil v SP nejlépe čtvrtý v Lahti a nevyšlo mu podle představ mistrovství světa, nelíbilo hodnocení šéftrenéra a jeho bývalého osobního kouče Miroslava Petráska. Hrozilo tak, že by s národním týmem prakticky netrénoval. Bauer doufal, že v Legkovovi najde kvalitního sparingpartnera, Rusové ale nedostali ke společným soustředěním svolení od svého vedení.

Bauer se s Petráskem dohodli na společných pravidlech asi po týdenních diskusích. "Myslím, že pokud já i reprezentační trenér opravdu dodržíme nastavený systém, s čímž do toho vstupujeme, tak se jedná o nejlepší variantu. Jak s ohledem na atmosféru v týmu, tak i pro kvalitu tréninku, kdy z toho můžu těžit já i zbytek reprezentace," řekl Bauer.

 • Lukáš Bauer
  Lukáš Bauer autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK
 • Lukáš Bauer (uprostřed) při skiatlonu mužů na mistrovství světa ve Val di Fiemme
  Lukáš Bauer (uprostřed) při skiatlonu mužů na mistrovství světa ve Val di Fiemme autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK

"Oba jsme museli udělat vstřícný krok. Naším společným cílem je zlepšení výsledků, které nám poslední dobou chyběly," doplnil Petrásek.

Bauer se chce vrátit do boje o přední příčky. "K tomu se ubíraly mé myšlenky. Jak co nejlépe vyřešit otázku zdraví, trénování a lyží, abych mohl nejen na olympiádě v Soči, ale vlastně kdykoli během následující sezony dokázat, že slabší výsledky nejsou způsobené tím, že bych patřil do starého železa, ale zejména problémy s patou, které mě provázejí od mistrovství světa v Oslu 2011," vysvětlil Bauer. Proto také podstoupil chirurgický zákrok, při němž mu byl odstraněn výrůstek na patě.

Běžci na lyžích jmenovali celé reprezentační týmy pro olympijskou sezonu. Do mužského výběru se k loňské šestici připojuje také Jiří Horčička, který už startoval ve finále světového poháru ve Švédsku. Tým tedy tvoří Bauer, Horčička, Ondřej Horyna, Martin Jakš, Dušan Kožíšek, Jiří Magál a Aleš Razým. Petráskovým asistentem je Zbyněk Valoušek. Juniory má na starosti i nadále Petra Frühaufová.

Cíl žen: Sestavit štafetu pro Soči

Znovu sestavené družstvo žen povede Krejčí a patří do něj Karolína Grohová, Petra Nováková, Sandra Schützová a Eva Vrabcová. "Hlavním cílem je zkonsolidovat naše nejlepší lyžařky a ze vzájemné spolupráce se dostat nahoru," řekl čtyřiatřicetiletý Krejčí.

Neupíná se za každou cenu k postavení olympijské štafety do Soči. "Nejdříve musíme zajet celou přípravu. Ideální by pak bylo dobře absolvovat jedinou předolympijskou štafetu v Lillehammeru," doplnil.

Obejít se musí bez členky štafety z mistrovství světa ve Val di Fiemme Lucie Charvátové. Dvacetiletá běžkyně přestupuje k biatlonu. "Už dlouho mě to lákalo, teď byl asi nejvhodnější moment. I když do Soči bych měla asi blíž přece jen na běžkách. Nějaké zkušenosti se střelbou mám, dvakrát jsem vyhrála mládežnickou olympiádu v biatlonu. Teď jsem začala trénovat v Jablonci, baví mě to," řekla Charvátová.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.