ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina
SP v běhu na lyžích

Kožíšek zaznamenal nejlepší výkon v sezoně

Velikost textu:

Québec - Švéd Emil Jönsson a Američanka Kikkan Randallová vyhráli dnešní sprint volnou technikou v rámci Světového poháru běžců na lyžích v Québeku. Jediný český reprezentant na startu Dušan Kožíšek obsadil 20. místo a připsal si nejlepší letošní výsledek. 

Dušan Kožíšek
Dušan Kožíšek

Závod poznamenala neúčast absolutních špiček, které daly přednost přípravě na Tour de Ski na přelomu roku. Mezi muži chybělo hned jedenáct nejlepších závodníků průběžného pořadí SP, ženy nepřijely první čtyři. Mezi muži byl druhý další Švéd Teodor Peterson se ztrátou 0,7 sekundy, třetí místo obsadil Alexej Petuchov, který byl o další desetinu zpět.

Druhá ve finále žen skončila Norka Caspersen Maiken Fallaová, která v poslední jízdě prohrála o 1,1 sekundy, třetí místo obsadila Švédka Ida Ingemarsdotterová, jež ztratila 1,3 sekundy na vítězku. Randallová vyhrála také páteční týmový sprint s Jessicou Digginsovou.

Kožíšek postoupil ze čtyřiadvacátého místa a na Jönssona, který vyhrál i kvalifikaci, ztratil 5,4 sekundy. Své účinkování pak ukončil ve čtvrtfinále, neboť ve své jízdě skončil čtvrtý 1,3 sekundy za vítězem a 1,2 sekundy za postupem. Dosud se Kožíšek pohyboval ve světovém poháru nejlépe v sedmé desítce. Zbývající členové české reprezentace závod v Kanadě rovněž vynechali, rovněž se soustředí na přípravu na etapovou Tour de Ski.

"Mohlo to být lepší," uvedl devětadvacetiletý Kožíšek. Ve čtvrtfinále totiž musel řešit svízelnou situaci po pádu dvou soupeřů před sebou. "Narazil jsem si trochu koleno, ale snad to bude dobré. Věřím, že se blýská na lepší časy," prohlásil lyžař, jehož čeká v zámoří ještě sprint klasickou technikou příští týden v Canmore.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.